oroszország
Már az ukránok szerint is pánikkeltő Washington retorikája
Az Egyesült Államok és szövetségesei sorban szólítják fel állampolgáraikat, hogy hagyják el Ukrajnát, Washington újra és újra orosz támadást vizionál, a helyzet azonban nem sokat változott az orosz–ukrán határon. Az amerikai retorika most már Ukrajna számára is visszaütött: az ország a folyamatos pánikkeltés miatt egyre közelebb kerül a végleges gazdasági csődhöz. A falra festett ördögből már az ukrán elnöknek is elege van, aki szerint túlzóak a reakciók, az orosz diplomácia azonban úgy véli, az amerikaiak készülnek valamire.Washington újra megjósolta, hogy a jövő héten támadnak az oroszok
Az Ukrajna elleni orosz invázió bármelyik nap elkezdődhet, és még a téli olimpia vége előtt megtörténhet – mondta Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó. A Der Spiegel információi szerint a dátum február 16-a lehet.Az FSZB szerint egy ukrán állampolgár szervezett hamis bombafenyegetéseket több szovjet utódállamban
Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) közönségkapcsolati központjának jelentése szerint egy ukrán állampolgárságú kijevi egyetemista szervezte az Oroszországban, több FÁK-tagállamban és a Donyec-medencében az elmúlt hónapok során tömegesen szétküldött hamis bombafenyegetéseket. Az üggyel kapcsolatban tizennégy embert őrizetbe vettek Oroszországban.Elindult a német–orosz médiacsörte
Az RT orosz állami televízió műsorszolgáltatási engedély hiányában nem sugározhatja német adását (RT DE) Németországban – közölte szerdán a német médiahatóságok engedélyezési és felügyeleti bizottsága (Kommission für Zulassung und Aufsicht der Medienanstalten – ZAK).Ukrajna mellé állni?
Nem csodálkozom azon, hogy Európában és pláne Magyarországon él és létezik némi ruszofóbia. Mi már 1849-ben megismerhettük, milyen az, ha az oroszok magyar földre lépnek, majd ha katonait nem is, de erkölcsi – ha lehet ilyen kontextusban egyáltalán ezt a szót használni – támogatást a kommün is kapott 1919-ben. És persze a második világháború szovjet pusztítása is élénken él még a fejünkben, akkor is, ha nem éltük át.Századvég: nagyon biztató eredménnyel zárult a Putyin-Orbán-találkozó
A Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjének értékelése szerint nagyon biztató eredménnyel zárult Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök keddi moszkvai tárgyalása.E.ON: Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt
Németország nem nélkülözheti az orosz földgázt – jelentette ki a legnagyobb német energiaszolgálató, az E.ON vezetője egy sajtóbeszélgetésen, amelyről a Wirtschaftswoche című gazdasági magazin számolt be kedden.Nézőpont: a magyarok relatív többsége pozitívan vélekedik az orosz elnökről
Magyarországon relatív többségben vannak azok, akik pozitívan vélekednek Vlagyimir Putyinról - derül ki a Nézőpont Intézet által készített felmérésből, amelynek eredményét kedden juttatták el az MTI-hez.Orbán Viktor: Európa nem akar konfliktust Oroszországgal
Öt órán át tartott az Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin közötti moszkvai tárgyalás kedden, a találkozón többek között szó volt arról, hogy az Európai Unió nem akar konfliktust Oroszországgal, ezért a magyar miniszterelnök látogatása egyúttal egy békemisszió is. Az orosz-ukrán konfliktus is a tárgyalás témája volt, amiről Orbán Viktor elmondta, hogy reméli, a napokban a NATO és az orosz fél közötti tárgyalások sikeresek lesznek, bár az álláspontok még messze vannak egymástól. Mivel az energiaárak Európában a háromszorosára emelkedtek az utóbbi hónapokban, további tárgyalások lesznek arról, hogy Oroszországtól a következő évben a szerződésben rögzített mennyiséghez képest további egymilliárd köbméter gázt vásároljunk, amivel a rezsicsökkentés hosszútávon is fenntartható. Vlagyimir Putyin a találkozó után megtartott moszkvai sajtótájékoztatón elárulta, hogy ez a mennyiség nem jelent gondot Oroszország számára. Szó volt továbbá a két ország közötti további gazdasági együttműködésekről is.Ajánljuk még

















