Pesti Srácok

országgyűlés

Vajda Zoltánnak a tavalyi költségvetésben az nem tetszett, hogy sokat költött a kormány Paks II-re

KZKroó Zita Magyar ugar 2022 november 23.
A háromnapos parlamenti ülés utolsó napját tartják ma a képviselők az Országgyűlésben és első körben a tavalyi költségvetés végrehajtásáról vitáztak. Bár a kormány részéről Banai Péter Benő ismertette azokat a gazdasági számokat, amelyek bizonyítják, hogy még a koronavírus-járvány okozta többletkiadások sem gátolták a magyar gazdaság növekedését, a családvédelmi intézkedések is megmaradtak, valamint nőtt az átlagkereset és a fogyasztás is, a baloldal természetesen talált fogást a kormányon. A DK például azt hánytorgatta fel, hogy ők tulajdonképpen nem tudtak beleszólni a költségvetésbe, aminek az az oka, hogy a kormánynak kétharmados többsége van, továbbá szerintük a tavalyi büdzsé a szociális és a gazdasági válság leküzdésére is alkalmatlan volt. Az MSZP azért mordult fel, mert szerintük sokat költött a kormány olyan felesleges dolgokra, mint Paks II, aminek köszönhetően egy lépést tettünk az energiafüggetlenségünk felé, de a köztévét sem kellett volna szerintük ennyire támogatni. A Momentum szerint pedig a kormány addig akarta, hogy az emberek jól éljenek, amíg megválasztják őket, most viszont megszorításokat hajtanak végre. Úgy vélik, a megemelkedett rezsiárakról is a kormány tehet, figyelmen kívül hagyva, hogy az átlagfogyasztásig továbbra is él a rezsicsökkentés és egész Európa küzd a túlélésért.

Klímaváltozás, egészségügy-átalakítás, ukrajnai háború – Ez volt az Országgyűlés hétfői ülésén

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 21.
A szociális törvény módosításáról, a bűnözésről és a klímaváltozás elleni küzdelemről beszéltek a képviselők napirend előtt az Országgyűlés hétfői ülésén, de szóba került a háború, illetve az Integritás Hatóság is. Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség államtitkára ez utóbbival kapcsolatban hangsúlyozta: az Integritás Hatóság a kormánytól független szerv, ezért a kormányt számon kérni egy tőle független szerv működéséért meglehetősen abszurd. Ezt azután mondta a politikus, miután a jobbikos Brenner Koloman az kérte a kormánytól, hogy "bizonyítsák be, hogy valóban korrupcióellenes ez a hatóság". Simicskó István a háborúval kapcsolatban arról beszélt, hogy el kell kerülni az eszkalálódást és azt, hogy egyre több áldozatot követelő csapások legyenek, illetve beszélt arról is, hogy a kormány a szankciós infláció ellen tizenegy intézkedésből álló akciótervet dolgozott ki. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára dühítőnek nevezte, hogy azok a döntéshozók, akik belehajszolták a szankciókba az uniós országokat, most azt mondják, nem is állították azt, hogy a szankciók majd megállítják a háborút. Azt is elmondta, hogy a kormány elítéli az orosz agressziót Ukrajnában, de nem fog olyan brüsszeli döntéseket támogatni, amelyek húsbavágóak és károsak az országnak és Európának. Az ülés elején megemlékeztek Lukáts Miklós (KDNP) elhunyt volt országgyűlési képviselőről.

Orbán Viktor: A baloldal idején nálunk volt a legdrágább a rezsi – Szabó "Lex megdöglesz" Tímea és egyéb pofátlanságok az Országgyűlésben

KZKroó Zita Magyar ugar 2022 november 2.
Ma 11 órakor ült össze ismét az Országgyűlés, amely a napirend előtti felszólalásokkal vette kezdetét. Ekkor még nem voltak igazán formában a képviselők, tartalékolták az energiákat az azonnali kérdések és válaszok órájára. Ennek ellenére azért próbálkoztak: a Párbeszéd padsorából például Szabó Rebeka hánytorgatta fel, hogy szélerőmű-építési tilalom van, majd megtudhatta, hogy ennek egyik oka Magyarország földrajzi elhelyezkedése. Később szó volt a Jobbikhoz köthető újabb náci ügyről, ami Jászberényben történt és a DK asszisztál hozzá, de szó volt arról is, hogy a kisbenzinkutakat hogyan segíti a kormány. Később eljött a képviselők nagy pillanata, hiszen Orbán Viktortól kérdezhettek. Orbán Viktor ekkor kifejtette, hogy Gyurcsányék kormányzása idején a fizetésekhez képest a magyaroknak volt a legdrágább a rezsi egész Európában. Az Eurostat szerint viszont a gáz és villamos áram tekintetében mindenhol emelkedtek az árak, kivéve Magyarországon. A rezsicsökkentés pedig jó, mert most is meg tudjuk az átlagfogyasztásig védeni a családokat. A Momentum szemtelen stílusa arra az eredményre vezetett, hogy egyenesen a miniszterelnök feleségétől fogják megtudni, mennyivel nőtt a rezsiszámlája a kormányfőnek, majd nem sokkal később szokásához híven Szabó Tímea döbbentette meg az ülést azzal, hogy szerinte a kormány szociális törvénymódosítása azt jelenti, hogy aki szegény, az dögöljön meg. Ehhez képest a valóság az, hogy a baloldali kormányok mindössze 23 ezer forintot emeltek 8 év alatt a minimálbéren, míg a jelenleg mára már a 200 ezer forintot is elérte a bérminimum. A pedagógus-béremelés is szóba került, amivel kapcsolatban Orbán Viktor elmondta, hogy ha a baloldal nem gátja az EU-forrásoknak, akkor nagyobb léptekben kaphatnak a tanárok fizetésemelést. Végezetül a dollárbaloldalról is szó volt, amivel kapcsolatban a Miniszterelnökséget vezető miniszter mondta el, hogy az egy jogellenesen adott és elfogadott támogatás volt. A mai ülésről csak Jakab Pétert hiányoltuk, de a Nép Pártján Mozgalom első embere feltehetően valahol az országban keresi a népet, amely támogatja őt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!