országgyűlés
Napirenden az Európai Bizottsággal való megegyezés érdekében szükséges törvényjavaslatok
Három napot ülésezik a héten az Országgyűlés. Hétfőn több, az Európai Bizottsággal való megegyezés érdekében szükséges törvényjavaslat szerepel a napirenden. A parlamenti honlapon olvasható napirendi javaslat szerint a 13 órakor kezdődő ülésen megemlékeznek a közelmúltban elhunyt Koltai Imre (MSZP) volt országgyűlési képviselőről.A budafok-tétényi momentumos parlamenti képviselő közel félmilliós albérletben éli világát, de felháborítónak tartja a túlköltekezést
Igazán sanyarú sorsa van az ellenzéki képviselőknek, akik bőven hullatják a könnyeiket, kiállnak a szegények mellett, miközben egyesek luxusvillában élnek, mások luxuskocsival járnak, egyesek pedig menő albérletekkel sakkozgatnak a képviselői juttatások mellett, ahogy tette ezt Jakab Péter is korábban. De a mártírok serege még nem teljes, beállt a légióba Tóth Endre is, a nemrégiben megválasztott budafok-tétényi momentumos képviselő is, aki potom havi 430 ezer forintos albérletbe költözött, miután bekerült az Országgyűlésbe. Mielőtt bárki elcsodálkozna, érdemes leszögezni, hogy mindezt természetesen adófizetői pénzből, hiszen az istenadta nép addig ugyan jól jön, míg ígérgetni kell, addig szavakban Tóth Endre is egy volt közülük, most azonban láthatóan kiemelkedett a plebejus tömegből. Különleges pillanatokat élhetünk át, amikor Tóth magyarázkodását hallgatjuk, az az érzésünk, hogy a momentumos képviselő elvárja, hogy a végén még meg is sajnáljuk. Tanmese a lánglelkű momentumos zsebforradalmárról.Rendkívüli ülést tart az Országgyűlés az ellenzéki pártok kezdeményezésére, a katatörvény miatt
Az ellenzék azt kívánja elérni, hogy az Országgyűlés még a hatályba lépése előtt törölje el a katatörvényt. A Momentum azonban korábban azt a tájékoztatást adta: Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető közlése szerint pártja nem vesz részt a rendkívüli ülésen, így az várhatóan nem lesz határozatképes.Az Országgyűlés elfogadta a kata-módosítást, az ellenzék szabadjára engedte a fantáziáját
120 igen szavazattal, 57 nem ellenében és 1 tartózkodás mellett az Országgyűlés elfogadta az új kata-szabályt. Szeptembertől 18 millió forintos bevételi értékhatárig alkalmazható a kata, ugyanakkor a jövőben az adózási formát csak a lakosság részére saját szolgáltatást nyújtó, termékeket értékesítő egyéni vállalkozók választhatják. Az ellenzéki képviselők a javaslat teljes visszavonását kérték.Eldőlhet ma a katások sorsa az Országgyűlésben
A kisadózó vállalkozók tételes adójáról (kata) szóló törvényjavaslatot tárgyalja és fogadhatja el ma az Országgyűlés, amely dönthet a 2023-as költségvetés főszámairól, valamint politikai nyilatkozatban utasíthatja el a Magyarország gazdasági érdekeinek védelmével ellentétes politikai nyomásgyakorlást.Az Országgyűlés megválasztotta az ÁSZ új elnökének Windisch Lászlót (frissítve)
Rendkívüli üléssel folytatta ma a munkáját az Országgyűlés délután egy órától, ahol a többi között szó volt arról, hogy mikor derül ki, hogy hogyan változik a katás adózási forma, továbbá hogy a veszélyhelyzet július elsejei lejárta után kik és milyen kedvezményektől esnek el. Ezen felül az LMP újra a klímabérlet bevezetésének időpontját feszegette, valamint kezdeményezték a dugódíj bevezetését. Később pedig megtudhattuk azt is, hogy a nyugdíjasok további segítségre számíthatnak a kormánytól annak érdekében, hogy a nyugdíjak megtartsák reálértéküket. Az interpellációk után a képviselők megszavazták Windisch Lászlót tizenkét évre az Állami Számvevőszék élére, végül az azonnali kérdések és válaszok órája következett.Első alkalommal tette fel kérdéseit a parlamentben Fegyőr a miniszterelnöknek, máris beégett
A parlament munkája az azonnali kérdések és válaszok órájával folytatódott. Orbán Viktornak elsőként Kálmán Olga, majd Jakab Péter tett fel kérdéseket és mindketten az infláció fogalmával és eredetével hadakoztak. Fekete-Győr András pedig újra hülyét csinált magából, amikor azzal állt elő, hogy akar-e olimpiát rendezni 2030-ban Budapest, csakhogy 2030-ban nem lesz olimpia, hanem 2032-ben, de annak már van rendezője. A parlament munkájának előzményeit itt olvashatja el.Dübörög a belföldi turizmus, de Kálmán Olga a szegény magyarokért aggódott a parlamentben (Kövesse velünk élőben!)
Ma egy órától folytatta a munkáját az Országgyűlés, amelyen többek között a "független, objektív" sajtót Gyurcsányékért elhagyó Kálmán Olga a Tisztelt Ház elé citálta a napokban megjelent riogató videóját arról, hogy minden megdrágult Magyarországon és emiatt az emberek már nyaralni sem tudnak menni. Ezt egyébként az összes adat cáfolja, hiszen dübörög a belföldi turizmus, már pünkösdkor is a szálláshelyek csaknem hetven százalékát foglalták le a magyarok, az autópályán pedig a Balaton felé rendszerint hatalmas dugó alakul ki sokszor már csütörtökön is. Kálmán Olga egyébként úgy aggodalmaskodik, hogy az ő vagyona tíz hónap alatt 48 millió forinttal gyarapodott. Ha már szó volt a Balatonról, akkor a Párbeszéd padsoraiból Szabó Rebeka is beállt a sorba és arról kérdezett, hogy miért veszik el az emberektől a Balatont, miért építik be a partot és veszik el a szabad fürdőzés lehetőségét. Nincs min csodálkozni, nyár van, jönnek a szokásos témák, majd a posztok arról, hogy minden ellenzéki politikus a Balatonon hűsöl. Terítéken volt továbbá a klímabérlet bevezetése, amit a kormányon kérnek számon, holott fővárosi hatáskör lenne, de a migrációról és a nyugdíjasok megsegítéséről is vitáztak a képviselők. Orbán Viktor pedig az azonnali kérdések és válaszok órájában állt a képviselők rendelkezésére, amiről itt olvashat bővebben.Megszólalt a futóbajnok Gurmai is a költségvetésről, a kormány szerinte bizonytalanságot teremt
Képviselői hozzászólásokkal folytatódott pénteken a jövő évi költségvetés általános vitája az Országgyűlésben. A kormánypárti képviselők a rezsicsökkentés és a honvédelem költségvetésének, míg az ellenzéki képviselők az adóemelések és a megszorítások költségvetésének nevezték a 2023-as büdzsét az általános vita eddigi szakaszában.Ajánljuk még

















