Pesti Srácok

országgyűlés

Dübörög a belföldi turizmus, de Kálmán Olga a szegény magyarokért aggódott a parlamentben (Kövesse velünk élőben!)

KZKroó Zita Forró drót 2022 június 27.
Ma egy órától folytatta a munkáját az Országgyűlés, amelyen többek között a "független, objektív" sajtót Gyurcsányékért elhagyó Kálmán Olga a Tisztelt Ház elé citálta a napokban megjelent riogató videóját arról, hogy minden megdrágult Magyarországon és emiatt az emberek már nyaralni sem tudnak menni. Ezt egyébként az összes adat cáfolja, hiszen dübörög a belföldi turizmus, már pünkösdkor is a szálláshelyek csaknem hetven százalékát foglalták le a magyarok, az autópályán pedig a Balaton felé rendszerint hatalmas dugó alakul ki sokszor már csütörtökön is. Kálmán Olga egyébként úgy aggodalmaskodik, hogy az ő vagyona tíz hónap alatt 48 millió forinttal gyarapodott. Ha már szó volt a Balatonról, akkor a Párbeszéd padsoraiból Szabó Rebeka is beállt a sorba és arról kérdezett, hogy miért veszik el az emberektől a Balatont, miért építik be a partot és veszik el a szabad fürdőzés lehetőségét. Nincs min csodálkozni, nyár van, jönnek a szokásos témák, majd a posztok arról, hogy minden ellenzéki politikus a Balatonon hűsöl. Terítéken volt továbbá a klímabérlet bevezetése, amit a kormányon kérnek számon, holott fővárosi hatáskör lenne, de a migrációról és a nyugdíjasok megsegítéséről is vitáztak a képviselők. Orbán Viktor pedig az azonnali kérdések és válaszok órájában állt a képviselők rendelkezésére, amiről itt olvashat bővebben.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!