országgyűlés
Kétnapos ülés kezdődik, az ukrán nemzetiségi szószóló is felszólal ma a parlamentben
Kétnapos ülésbe kezd kedden a parlament, napirend előtt felszólal az ukrán nemzetiségi szószóló. A tizenhárom órakor kezdődő ülés elején napirend előtti felszólalások hangzanak el; ötperces időkeretben szót kap Grexa Liliána ukrán nemzetiségi szószóló is. A napirend elfogadása után az interpellációk következnek, majd az azonnali kérdések és válaszok, valamint a kérdések hangzanak el.A kormány beterjeszti a háborús veszélyhelyzeti intézkedések meghosszabbítását
A kormány az Országgyűlés elé terjeszti a háborús veszélyhelyzeti intézkedések meghosszabbítását – tájékoztatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ pénteken az MTI-t. Kiemelték, ezáltal az Országgyűlés politikailag elismeri a kormánynak a háború, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárítása érdekében megtett lépéseit.Egyiknek semmije, a másiknak mindene is van, míg a legvéresszájúbb ellenzéki az összes családtámogatást felvette
Júniusig volt határideje benyújtani a megválasztott országgyűlési képviselőknek a vagyonnyilatkozatukat; mivel sok új név van, megérte csemegézni belőlük. Van olyan LMP-s, akinek vagyonnyilatkozata szerint konkrétan SEMMIJE sincs, hiszen a papírokra csak a dátumot és az aláírását biggyesztette rá, ellenben a Mi Hazánk egyik képviselőjének viszont nagyon jól fut, ugyanis 31 (!) ingatlannal rendelkezik.Folytatódik a baloldali szájkarate – Melegebb éghajlatra küldte Csárdi Antal és Tóth Endre az LMP-t „putyini franchiseterméknek” nevező Hadházyt (Videó!)
Felállt az ötödik Orbán-kormány; az Országgyűlés elfogadta az Alaptörvény tizedik módosítását, amelynek értelmében a szomszédban dúló háború esetén is fenntarthatók egyes, a koronavírus-járvány alatt tapasztalható veszélyhelyzethez kapcsolódó rendkívüli jogintézmények. Az ellenzéket azonban ennél sokkal jobban érdekelte a parlament mai ülésén, hogy saját sérelmeiket, politikai manővereiket hangoztassák: volt bezzegausztriázás, oktatás és alkotmányos vizsgálat is. Egyvalami hiányzott csak: a konkrétumok. Persze az ilyen apróságokon kívül is van elég baja az ellenzéknek, nevezetesen Hadházy Ákos, aki „putyini franchiseterméknek” nevezte az LMP-t. A szájkarate itt nem ért véget: a Pesti TV kérdésére válaszolva az LMP-s Csárdi Antal, de még a majdnem frakciótárs Tóth Endre is melegebb éghajlatra küldte Hadházyt.Letették esküjüket az ötödik Orbán-kormány miniszterei, akiket Orbán Viktor mutatott be a parlamentben
Az ötödik Orbán-kormány tizenegy minisztere a keddi parlamenti ülésen letette az esküjét, Orbán Viktor felszólalásában pedig elmondta, hogy melyik minisztertől mit vár, és milyen kihívások állnak a kormány és a világ előtt is. A kormányfő kiemelte, hogy egy geopolitikai átrendeződésnek vagyunk a tanúi. Az országgyűlési képviselőktől azt kérte, hogy támogassák a kormány munkáját, hiszen most nem lehet széthúzni. Előtte a képviselők többek között döntöttek az Alaptörvény módosításáról, immáron a tizedik alkalommal, de a pedagógussztrájkkal kapcsolatban is hoztak határozatot, miszerint sztrájk miatt nem maradhat el tanóra az érettségi előtt álló osztályokban, és nem szenvedhet csorbát a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátása sem. A napirend előtti felszólalásokban pedig szó volt arról, hogy miért nem lesz külön egészségügyi minisztérium, miben nyilvánulnak meg a kormány környezetvédelmi törekvései, és a Momentum frakcióvezetője miért nem tudja, hogy milyen tervei vannak a kormánynak a következő négy évre.A héten megalakul az ötödik Orbán-kormány
Sűrű két nap elé néznek az országgyűlési képviselők: módosítják az alaptörvényt, Orbán Viktor pedig bemutatja nekik az új minisztereit, akik esküt tesznek. Az Országgyűlés napirendi javaslata szerint kedden, 16 óra után megalakul Orbán Viktor ötödik kormánya.Kocsis Máté: az új kormányszerkezet megfelel a magyar nemzet érdekeinek
Az új kormányszerkezet megfelel a választói elvárásoknak, a magyar nemzet érdekeinek, megfelelő a Magyarország előtt álló kihívások leküzdéséhez és a világban bekövetkező változásokhoz - jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője kedden az Országgyűlésben a Magyarország minisztériumainak felsorolásáról szóló törvényjavaslat kivételes eljárásban tárgyalt összevont vitájában.Megszavazták az új kormányt
Már a választások másnapján lehetett tudni, hogy izgalmas évek elé nézünk, ugyanis olyan politikusok kerültek be a parlamentbe, akik ha nem szólalnak meg, akkor is mosolyt csalhatnak az arcunkra. Tegnap épp Jámbor András korábbi újságíró remegett az első parlamenti felszólalásánál, Gyurcsány Ferencet pedig Kövér László tette helyre. A mulatság ma sem marad el. A KDNP részéről Nacsa Lőrinc volt az, aki felhomályosította az ellenzéki képviselőket arról, hogy egyrészt, ha valóban demokratának tartják magukat akkor támogatniuk kellene a kormány törvényjavaslatát az új minisztériumokról, másrészt pedig nyugodtak lehetnek, hiszen nem olyan kormánynévsor született, ahol Gréczy Zsolt felel a tiszta kezek politikájáért és nem Fekete-Győr András az atomügyi biztos. A viták és pikírt megjegyzések után pedig a az Országgyűlés 124 igen szavazattal, 39 nem szavazattal elfogadta az új kormány összetételét.Milliárdok hullanak az osztódással szaporodó baloldal ölébe
Súlyos aránytalanságok tapasztalhatók a jelenlegi frakciófinanszírozási rendszerben. Ezt bizonyítja, hogy bár az előző ciklushoz képest kevesebb baloldali képviselő jutott be az Országgyűlésbe, mégis milliárdokkal több állami támogatást kaphatnak. Tóth Erik, az Alapjogokért Központ vezető elemzője szerint a demokratikus költségek aránytalan megemelkedése miatt felmerülhet a szabályok arányos újragondolása - írja a magyarnemzet.hu.Ajánljuk még

















