Pesti Srácok

országgyűlés

Az Országgyűlés ma nemet mondott a globális minimumadó bevezetésére (Cikkünk frissül!)

KZKroó Zita Magyar ugar 2022 június 21.
Ma reggel kilenctől folytatta munkáját az Országgyűlés, amely a szokásoknak megfelelően a napirend előtti felszólalásokkal kezdődött, majd a globális minimumadó bevezetésére vonatkozó európai uniós irányelv elfogadásának elutasításáról vitáztak és szavaztak a képviselők. Mint ismert, az Országgyűlés gazdasági bizottsága tegnap már tárgyalta ezt a témát, a parlamenti ülésen pedig a bizottság elnöke, Bánki Erik kifejtette, hogy nem a háború támogatásával, hanem a békekötéssel lehet az inflációt visszaszorítani. Ennek az adónak a bevezetése hátrányosan érintené Magyarországot, hiszen kétszeresére növelné a terheket. Kiemelte továbbá azt is, hogy a globális minimumadó az óriás techcégek megadóztatására jött létre, de az amerikai lobbi hatására ezek a cégek kibújtak az adózás alól. A baloldali pártok természetesen most is inkább az EU kívánságának megfelelően cselekednének és támogatják a globális minimumadó bevezetését; a DK például azzal érvelt, hogy 26 EU-tagállam egyetért vele, ezért nekünk sem kellene szembe menni ezzel a döntéssel, a momentumos Orosz Anna pedig azon hisztizett, hogy a gazdasági bizottság későn értesítette a képviselőket a témáról. A többiek szerint a Fidesz a multik oldalára állt. Egyedül a Mi Hazánk Mozgalom értette meg, hogy mi a kifogása a kormánynak a globális minimumadóval kapcsolatban, amit egyébként végül leszavazott az Országgyűlés.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!