országgyűlés
A trianoni emlékülés végén Orbán Viktor kezet fogott az ellenzéki frakcióvezetőkkel
Az emlékülés – amelyen a Demokratikus Koalíció nem vett részt – a történelmi zászlók bevonulásával és fanfárral kezdődött. Ezt követően megkezdődött a nemzeti önazonosság védelméről szóló, kormánypárti képviselők által benyújtott politikai nyilatkozat vitája. Az emlékülés végén a képviselők elénekelték a Himnuszt és a Székely Himnuszt. Orbán Viktor miniszterelnök pedig odament az MSZP, az LMP és a Jobbik frakcióvezetőjéhez is, akiknek kézfogással köszönte meg a megemlékezésen való részvételüket.Áder: A magyar nemzet nemcsak volt, de lesz is
A magyar nemzet nemcsak volt, de lesz is – mondta Áder János államfő a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulóján, az Országgyűlés emlékülésén, csütörtökön.Országszerte trianoni megemlékezéseket tartanak, a DK nélkül tart emlékülést az Országgyűlés (Frissítve)
Országszerte megemlékezéseket tartanak az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának 100. évfordulója, a nemzeti összetartozás napja alkalmából.A Jobbik és a DK összeborulása, majd Trianon volt a fő téma az Országgyűlés szerdai ülésén
A szerdai ülésnapon a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet megszüntetését fogja tárgyalni a parlament. Ezzel összefüggésben a kabinet a múlt héten nyújtotta be a veszélyhelyzet visszavonásáról és az átmeneti időszak szabályairól szóló két törvénytervezetet. A veszélyhelyzet visszavonásával hatályát veszti a rendkívüli jogrendet garantáló koronavírus-törvény, azonban megmaradna az egészségügyi válsághelyzet. A napirend előtti felszólalásokban leginkább Trianon századik évfordulójáról volt szó; még azt is lehetett volna mondani, hogy egy viszonylag békés és botrány nélküli ülés lett volna a szerdai, azonban Ander Balázs jobbikos és Vadai Ágnes DK-s politikusok nem bírták ki és egymásra licitálva mondtak botrányosabbnál botrányosabb kijelentéseket.A veszélyhelyzet megszüntetéséről tárgyal a Ház
Háromnapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés ezen a héten. A képviselők kedden ismét a kormány tagjait kérdezhetik, szerdán a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet megszüntetéséről kezdenek tárgyalni, míg csütörtökön a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója alkalmából tartanak emlékülést.Antall József harminc éve megmagyarázta, hogy ki számít "gazembernek" a politikában! (Videó)
Az természetes, hogy az ellenzék semmiben sem ért egyet a kormánnyal, ahogy ugyancsak természetes, hogy vitriolos megjegyzésekkel utasítja el minden programpontját, és – szintén, természetesen – semmi dicsérő szó nem hangzik el részükről – ez a lényege a parlamentarizmusnak, és ez az idő negyven év után végre eljött. Erről a friss demokráciában szokásos élményéről üdítő nagyvonalúsággal beszélt Antall József harminc éve, 1990. május 23-án. Az újonnan választott parlament két napon át vitatta meg az Antall-kormány programját, és ekkor válaszolt az ott elhangzottakra az – akkor még – kijelölt miniszterelnök. Az igazán rá jellemző beszédben nem fukarkodott az élcelődésekkel, a történelmi utalásokkal, az akkori ellenzéknek szóló megjegyzésekkel, kiszólásokkal. És még azt is megjósolta, melyik képviselőtársa lesz a legszórakoztatóbb szónok a parlamentben. E beszédből idézünk fel néhány jellemző részletet. Íme:Országgyűlés- Leleplezések napja a parlamentben (Cikkünk frissül)
Fortélyos félelmet és a közalkalmazottak száműzetését vizionálta az ellenzék hivatásos parlamenti aggódói a Ház keddi ülésnapján a kulturális intézmény dolgozók közalkalmazotti státuszának módosításáról szóló vitában. Gurmai Zita javaslatban két problémát is talált: nincs rá szükség, de ha mégis, akkor sincs előkészítve. A szocialista képviselő saját bevallása szerint megpróbált "finom és nőies" lenni, ennek szellemében teljes képzavarral élve úgy fogalmazott, hogy az Orbán-kormány egy multinacionális cég portásához hasonlítja a kulturális területen dolgozókat, a törvényjavaslattal pedig magukra hagynák az ebben a szektorban dolgozó közalkalmazottak. Hillernek ezt sikerült ezt is felülmúlnia, Gurmai eszmefuttatását tovább gondolva arra jutott, hogy a kormány a járvány-helyzetet felhasználva akarja felszámolni a közalkalmazotti státuszt. A Jobbik önálló jobboldaliságát bizonyítandó, Ander Balázs Hiller szavait ismételve ismertette, a kormány "leleplezte magát" azzal, hogy épp a járvány idején nyújtják be a törvénymódosító javaslatot.Fura ellenzéki víziók: leszámolás, pénztelenség, magára hagyott magyarok
A konvergencia programról, az önkormányzatokról, a koronavírus-járvány miatti gazdasági válság kezeléséről volt szó hétfőn az Országgyűlésben napirend előtt. Cikkünket frissítjük!Tordai Bence, a pesti "zseb-Che Guevara" ezúttal a pénzügyminisztert hívta szellemi csörtére
A valaha közgazdásznak indult, azóta pesti "zseb - Che Guevarává" avanzsált párbeszédes Tordai Bence ezúttal a gazdasági krízishelyzet kezelése tekintetében szállt bele Varga Mihály pénzügyminiszterbe. Bár a szellemi szakadék beszédes léptékű, a pénzügyminiszter higgadtan reagált a képtelenebbnél képtelenebb felvetésekre is.Ajánljuk még

















