Pesti Srácok

palesztina

A Moszad sokkoló videóval üzent a Hamásznak (Drámai képsorok, frissülő hírfolyam!)

PPestiSrácok.hu Világugar 2023 október 9.
Benjamin Netanjahu bosszút esküdött, a háború pedig elhúzódhat, hiszen úgy tűnik, hogy Irán segített megtervezni és kivitelezni a Hamasz Izrael elleni terrortámadást. A Hamasz vezetője egy videóban üzent a nyugatnak, melyben arról beszélt, Izrael csak az első lépés, a zsidókra és a keresztényekre is pusztulás vár. Eközben a nyugati nagyvárosokban palesztin és arab bevándorlók ünneplik az izraeli mészárlást, Josep Borrell pedig bejelentette, hogy az EU-tagállamok külügyminiszterei rendkívüli ülésen tárgyalnak kedden az izraeli helyzetről, míg Lengyelország arról adott ki közleményt, hogy légihidat létesítenek állampolgáraik kimenekítésére. Sajtóértesülések szerint Abbász Kamel egyiptomi hírszerzési miniszter tíz nappal a Hamász fegyvereseinek támadása előtt figyelmeztette Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt, hogy "valami rendkívüli, szörnyű támadás" készül Gázából, aki nem vette komolyan az információt. A médiában megjelenteket az izraeliek cáfolták hétfőn este. Tűzszünetre szólított fel az Arab Liga, valamint Oroszország és Kína, az USA pedig közölte, hogy eddig kilenc amerikai áldozatról tudnak, akik a Hamász fegyveres támadásában haltak meg. Az összecsapások folytatódtak a libanoni határnál és a Gázai övezet szomszédságában. Kövesse folyamatosan frissülő tudósításunkat a háborúról!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!