Pesti Srácok

pedofilbotrány

"Most már nem akarom megölni magam" – Azért állt talpra, hogy edzője legalább további fiatalkorú fiúkat már ne ronthasson meg

Exkluzív 2023 március 28.
András – nevezzük így – talán a legbátrabb azon fiúk közül, akik F. Márton újpesti jiu-jitsu edző áldozatai voltak az elmúlt 20 évben. 15 éves volt, amikor gerincproblémája miatt az édesanyja az edzőterembe, majd masszázsra vitte. Édesapja súlyos beteg volt, az edző pedig az első hetekben a bizalmába férkőzött, majd megrontotta az uszodában, egy masszázságyon, miközben a folyosón emberek jöttek-mentek. "Könyörögve sírtam, hogy ne kelljen többet mennem. Hiába. Azt mondták, menni kell, mert rossz a gerincem, nem mozgok, csak ülök a számítógép előtt egész nap." András akkor azt nem mondta el, mit tett vele a férfi. Hiányzott a bizalom és talán rátett erre egy vagy akár több lapáttal is a szégyenérzet. Évek teltek el, ezalatt emlékei szerint Márton legalább százszor kényszerítette szexuális együttlétre. Volt, hogy sírva kapálózott, le kellett fogni a behatoláshoz, máskor némán, mozdulatlanul hagyta, csak hogy hamarabb vége legyen. A fiú többször is próbált szabadulni. A legjobban az viselte meg, amikor végre beszélni mert (több alkalommal is) és a saját édesanyja nem neki hitt, hanem bántalmazójának. "Üres lettem" – mondja, aztán azt, hogy meg akart halni. Miután az öngyilkos gondolatok nem tudták legyőzni, végül talpra állt, és ő lett az első, aki besétált a rendőrségre, másfél évvel ezelőtt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!