pedofilbotrány
Pedofilbotrány az óbudai óvodában, politikai cirkusszal fűszerezve (Videó)
Novemberben kezdi tárgyalni a Fővárosi Törvényszék az óbudai pedofilügyet. A vád szerint egy óvónő éveken át fotózta a nevelésére bízott kisgyermekeket a mellékhelységben, pisilés közben, majd a képeket a nő élettársa tette közzé egy nemzetközi pedofil fórumon, az ún. dark weben. A nyomozás kiderítette azt is, hogy az aberrált pár a családon belüli, alig 1-2 éves kisgyermekeket is abuzálta. A vérlázító bűncselekmény olyan kiemelt gyermekvédelmi ügy, amely nem szabadna, hogy pártpolitikai csatározás témája legyen, mégis azzá vált. De vajon mit lehet tudni az utóbbi évek egyik legdurvább hazai pedofil botrányáról, történt-e, történhetett-e bármilyen mulasztás, és miért gondolja a jelenlegi baloldali óbudai polgármester, hogy elődje bármit is megpróbált volna eltussolni, miközben rendőrségi nyomozás zajlott, szigorú hírzárlat mellett? Ennek jártunk utána. Röpke néhány évtized tombolás után vizsgálat indult az ünnepelt francia pedofil, az író Gabriel Matzneff ellen
Megdöbbenve figyeljük, hogy milyen dolgok történnek a civilizált Franciaországban. Például hatalmas pedofilbotrány rázta meg a francia irodalmi és művészeti életet, miután a neves Julliard könyvkiadó vezetője, a negyvenhét éves Vanessa Springora a héten megjelenő, Le Consentement (Beleegyezés) című önéletrajzi könyvében beszámol róla, tizennégy éves korában hogyan csábította el a neves író, Gabriel Matzneff. Matzneff most nyolcvanhárom éves, amikor az eset történt, 1986-ban ötven volt, vagyis harminchat évvel idősebb a lánynál. Franciaországban tizenöt év a beleegyezési korhatár, vagyis az író egyértelműen bűncselekményt követett el, amennyiben Springora igazat mond. A párizsi ügyészség kiskorú elleni erőszak miatt indított vizsgálatot a könyvben megjelent állítások nyomán, bár maga Springora nem tett feljelentést – írta az Index. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!