Pesti Srácok

pestszentlőrinc

Szentkirályi Alexandra a Pesti Riporterben: A baloldal ilyenkor is a "minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik" elvet vallja (VIDEÓ)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 20.
Pontról pontra cáfolta a vakcinákkal kapcsolatos ellenzéki hergelést Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Pesti TV Pesti Riporter című műsorában, pénteken. A kormányszóvivő elmondta: rendkívüli politikai indíttatás kell ahhoz, hogy a az európai összehasonlításban is kiemelkedő magyar védekezést ne tudja valaki sikerként elkönyvelni. Szentkirályi Alexandra szerint a baloldal politikai játszmája azonban sokkal többet jelent puszta pártpolitizálásnál, hiszen bizonytalanságot keltenek, amely emberi életekbe is kerülhet, ha valaki miattuk nem kéri az oltást. A Pesti Riportert is foglalkoztatta ez a gondolat, ezért ellátogattunk Pestszentlőrincre (a beágyazott videón 06:52-től), ahol a DK oltásellenes őrülete máris óriási problémákat okozott. Ennek kapcsán Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: létezik egy vörös vonal, ami az emberi életek veszélyeztetése, ezt pedig egy politikus sem lépheti át. A kormányszóvivő szerint azonban ebből az esetből is látszik: a baloldal szerint minél rosszabb a helyzet, annál jobb. A műsor második részében Vejkey Imre KDNP-s országgyűlési képviselőt kapcsoltuk Skype-on, akit a magyarországi templomrongálásokról kérdeztük. A harmadik részben pedig itt volt velünk Resetár Dániel színész és Ambrózy Áron, a PestiSrácok.hu újságírója, akiket A halál népbiztosa című film bemutatója kapcsán kérdezett Vincze Emília.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!