pongrátz andrás
„Maléter kommunista volt, az is maradt, nem volt soha forradalmár” – Pongrátz András járt az Öregnél
Pongrátz András, a Corvin-köz főparancsnokának Pongrátz Gergelynek az öccse, a hat harcoló fiútestvér (Gergely, Ödön, Bálint, Bandi, Ernő) közül a legkisebb idén, karácsony előtt ismét Budapesten járt. És ha már itt járt, nem mulasztotta el, hogy rendet vágjon az emlékezetpolitikában: Nagy Imre a forradalom oldalára állt, viszont Maléter Pál az utolsó pillanatig kommunista maradt és lőtt a forradalmárokra. Pongrátz András a PS-nek: '89-ben nem a kommunista Nagy Imrét, hanem a Corvin közieket kellett volna újratemetni – Ferkó Dániel kérdez (Videó)
Pongrátz András 1956-ban testvéreivel és bajtársaival a Corvin közben harcolt, amelynek során egy tucat orosz tankot semmisítettek meg. Egy életre magával viszi a szénné égett orosz katonák látványát és az égett bőr szagát. Az mentette meg az életüket, hogy a Corvin köztől nem messze elfogtak egy orosz mérnököt, akinél megtaláltak egy térképet és rajta a Corvin közt, mint lebombázandó célpontot – meséli Pongrátz András '56-os szabadságharcos a PS TV-nek. Ezt követően gyorsan elhagyták a környéket. November 4-e után még harcoltak, barikádokat emeltek, de a helyzet reménytelen volt, ezért elmenekült az országból. Nem sokon múlott, hogy a határ előtt elfogják az oroszok, de igaz magyar emberek megmentették az életét. Szabadságharcos múltja miatt még 1989-ben sem engedték be Magyarországra. Ma úgy látja, '89-ben nem a kommunista Nagy Imrét, hanem a Corvin közieket kellett volna újratemetni. Pongrátz András elképesztő történetei a forradalomról a videóban! Dúró Dóra: Ennyi ember hitét elvenni bűn és önzés volt (PS-videó)
Dúró Dóra vállalja a Mi Hazánk szolgálatát a magyar Országgyűlésben, én pedig vállalom, hogy zászlót bontunk, és ezennel bejelentem a Mi Hazánk Mozgalom, mint új politikai erő megalapítását – mondta Toroczkai László szombaton az ásotthalmi zászlóbontáson, amelyen nagyjából ezer ember gyűlt össze. A Jobbik egykori alelnöke szerint ha látható, hogy az ő ötleteivel lehet választást nyerni, miért ne próbálnák meg egy olyan párttal, amit ő vezet. Kifejtette: 2010-ben az utcáról a parlamentbe jutották a Jobbikot, a kerítésről pedig ő kezdett el elsőként beszélni, a Fidesz tehát konkrétan „választást nyert a programjával”. Dúró Dóra beszédében többször is odaszúrt a Jobbiknak: „ennyi embernek csalódást okozni, ennyi embert megbántani, ennyi embernek elvenni a hitét, nem hogy nem érte meg, de bűn és önzés volt”. Egyúttal jelezte, nem adja vissza mandátumát, független képviselőként, de a Mi Hazánk Mozgalmat képviselve folytatja munkáját. Az eseményen Pongrátz András '56-os szabadságharcos is felszólalt, aki szerint a mozgalomnak vissza kell térnie a nemzeti, radikális vonalhoz, s minden olyan kezdeményezést támogatni, ami a magyarság érdekeit szolgálja. Egyébként valamennyi szimpatizáns – legalább is akikkel stábunk a helyszínen beszélt – ezt is várja a Mi Hazánk mozgalomtól. Ugyanakkor Dúró Dóra, Novák Előd és Devecser polgármestere, Ferenczi Gábor is azt mondta a PestiSrácok.hu-nak, hogy az új pártot nem a radikális/néppárti felosztásban kell értelmezni, hanem úgy, hogy nemzetstratégiai kérdésekben a magyarság érdekeit fogják képviselni.