Pesti Srácok

rendbontás

Szétóbégatta az ellenzék a Parlamentet - Kövér László az orvosi ügyelet felkeresését javasolta a rendbontóknak

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2018 december 10.
Ma sem bírt magával az ellenzék az Országgyűlésben, politikusaik a szokásos mindennapi parlamenti gyűlölködéseik után hangos sípszóval és bekiabálásokkal zavarták meg az Országgyűlés plenáris ülését, miután csomagban szavaztak a képviselők a hétfői napirendhez benyújtott 2925 módosító javaslatról. A DK-s Vadai Ágnes ismét börtönnel fenyegette a fideszeseket, Út a börtönbe programnak nevezte a kormányzati intézkedéseket. A párbeszédes Szabó Tímea szerint a kormány a "léhűtő senkiháziakkal" van, nem a dolgozókkal. Az ellenzékieket Kövér László, az Országgyűlés elnöke próbálta rendre utasítani. Vadai Ágnest például figyelmeztette, hogy "fejezze be az óbégatást". "Az ülés alatt orvosi ügyelet áll rendelkezésre, aki rosszul érzi magát, odafáradhat" - reagált az ellenzék viselkedésére Kövér László. A fenti videóban a HVG másfél percben szedte össze, Kövér László hogyan próbált rendet teremteni az ellenzékiek között. Az Országgyűlés elnöke súlyos rendzavarás miatt kizárta az ülésnapról Varga László szocialista képviselőt, Bangóné Borbély Ildikó (MSZP), Szabó Sándor (MSZP), Kunhalmi Ágnes (MSZP), Tóth Bertalan (MSZP) és Varju László (DK) esetében pedig szankciókat javasol a Ház méltóságát és rendjét súlyosan zavaró magatartásuk miatt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!