sport
Hamar elkopott az egyik bronzérem, cserélni kellett
A bronzérem elkopott, de Eszter ragyog! – olvasható a Magyar Vívó Szövetség Facebook-oldalán. A 21 esztendős versenyző a párizsi olimpia női párbajtőrvívó versenyében szerezte meg Magyarország első érmét.Orbán Viktor: a magyarok helye az első tízben van
Derekas helytállásnak nevezte Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar olimpikonok által elért eredményeket, köztük a hat aranyérmet, és úgy vélte, hogy a magyarok helye az első tízben van. Orbán Viktor a fertőzött Szajnában rendezett úszás kapcsán kitért arra is: nem szabad azt hinnünk, hogy a világban a nemzetek azonos elbánásban részesülnek. "A magyar győzelmek azért érnek különlegesen sokat, mert a magyarok általában hátrányos elbánásban részesülnek. Ritka az a pillanat, és ritka az a sportág, ahol olyan szinten tudjuk magunkat képviselni, hogy fair elbánásban legyen részünk, esetleg kedvező közegben lépjünk pályára. Mi általában hátrányból kezdünk, és onnan nyerünk" - mutatott rá.Betlehem Dávid: Felér egy aranyéremmel, hogy a barátommal állhatok a dobogón és együtt hallgathatjuk a himnuszt
Két magyar érem is született a férfi nyíltvízi úszók versenyében a párizsi olimpián, ugyanis Rasovszky Kristóf arany-, míg Betlehem Dávid bronzérmet nyert. A verseny után Betlehem Dávid értékelt, és elmondta, számára felér egy aranyéremmel, hogy a barátjával közösen állhatott dobogóra.Lemondott Milák Kristóf edzője
Különválnak az immáron kétszeres olimpiai bajnok Milák Kristóf és az őt 2021 óta felkészítő edző, Virth Balázs útjai – jelentette be egy interjúban az úszóedző. A tréner arról is beszélt, mikor változott meg kapcsolata tanítványával.A Szajna rossz vízminősége miatt a triatlonosok hétfői úszóedzése is elmaradt az olimpián
"Tekintettel az elkövetkező 36 óra időjárás-előrejelzésére, a szervezőbizottság és a Nemzetközi Triatlon Szövetség biztos abban, hogy a vízminőség a határértékek alá fog süllyedni a versenyek keddi kezdete előtt" - áll a szervezők hétfői közleményében.Két magyar konzul is jelen lesz a Fehérvár-Szumgajit futballmeccs helyszínén
Két magyar konzul is jelen lesz a Fehérvár FC-Szumgajit FK futballmeccs helyszínén Azerbajdzsánban csütörtökön, akik szükség esetén segítséget nyújthatnak majd a kiutazó magyar szurkolóknak - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten.Zöld-fehérbe öltözött az ország - 3,7 millió embert ért el kampányával a Fradi
Több mint 60 híresség vállalta, hogy megosztja közösségi médiafelületén, Facebook, vagy Instagram oldalán azt a fotót, amin a Fradi új sportszergyártója, a Macron mezét viseli.Szijjártó Péter: hazánk meghatározó szerepet kap a nemzetközi olimpiai mozgalom megújulásában
Magyarország meghatározó szerepet kap a nemzetközi olimpiai mozgalom megújulásában, mivel most Sanghaj mellett Budapest rendezi az új, modern, úgynevezett városi sportágak kvalifikációs versenyeit az idei párizsi ötkarikás játékokra - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.Schmidt Ádám a Küzdőtérben – A hivatásos sport mellett most már a közösségi sportolásban is előre kell lépnünk
Az élsport hazánk büszkesége, ékköve és olyan húzóereje, ami miatt jóval többen tudják elhelyezni a térképen Magyarországot, mint az a méretéből következne. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár látogatott el a PS TV Küzdőtér című műsorába, ahol gyakorlatilag mindenről megkérdeztük, csak legyen köze a sporthoz. A hazai labdarúgás mellett olimpia, Formula–1 és természetesen a közösségi sportolás is szóba került. Az korábbi miniszterelnöki főtanácsadó nem titkolta, hogy Magyarországnak és a magyar sportnak nagyon jót tenne egy olimpiai rendezés, de csak abban az esetben merülhet fel komolyan legközelebb, ha társadalmilag minimum kétharmados az támogatottsága.Ajánljuk még

















