Pesti Srácok

százhalombatta

Köcsögözés és tolvajozás - Itt az O1G-szintű hangfelvétel a sportlövők egyik vezetőjéről

Magyar ugar 2019 február 26.
Ahogy korábban megírtuk, komoly hercehurca alakult ki a sportlövőknél tavaly év végén, amikor politikai felhangja lett egy sportdiplomata távozásának a szövetségtől. Szabó Tímea a nemzetközi szövetségben is szerepet kapott, azonban állítása szerint a hazai sportlövő szövetség másképp állt hozzá, miután kiderültek kormánypárti nézetei, nem kapott elegendő támogatást, nem engedték belefolyni a napi ügyekbe, valamint elmondása szerint a kormánypártot pocskondiázó véleményeket kellett hallgatnia a szövetség magas rangú vezetőjétől. Mindezt portálunk írta meg, ráadásul Szabó elmondása szerint ezek a gondolatok hivatalos rendezvényen hangzottak el, miközben a kormány támogatásait örömmel fogadták el a szövetségnél. A fenti okok miatt mondott le a nemzetközi tisztségéről, a lemondását követően pedig a szövetség kérdés nélkül megszüntette a hazai együttműködést is. A sportlövők elnöke, Nagy György közleményt adott ki, amelyben cáfolta, hogy Szabónak politikai irányultsága miatt bárkivel nézetkülönbsége lett volna, ezzel azonban a volt sportdiplomata nem értett egyet, hiszen ő elmondása szerint jelezte a problémát és várta a megoldást. Az adok-kapok status quo-ját borította fel, hogy a PestiSrácok.hu által írt korábbi cikknél valaki kommentben elküldött egy hivatkozást egy audiomegosztó oldalra feltöltött hanganyagról, melyen állítólag a sportlövők vezetői, köztük Sinka László főtitkár beszél alpári módon a jelenlegi kormánypárt politikusairól, ezt követően pedig újabb hangfelvételt töltöttek fel ugyanoda.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!