szegedi börtön
Megszereztük egy védett tanú vallomását, aki azt állítja, hogy Czeglédy a börtönből befolyásolja a büntetőeljárást
Miközben Gyurcsányék és a szocialisták hónapok óta harsogják, hogy a több, mint 6 milliárdos költségvetési csalással gyanúsított Czeglédy Csabát jogtalanul tartják előzetes letartóztatásban, a nyomozást felügyelő Csongrád Megyei Főügyészség minden egyes kényszerintézkedés meghosszabbítását kérő indítványában kifejtette, hogy a büntetőeljárás lefolytatásának biztonságát kizárólag az garantálja, ha a szocialista ügyvédet elzárják. Az ügyészség a jelek szerint okkal feltételezhette, hogy Czeglédy befolyásolni próbálná a tanúkat és az ellene folyó büntetőeljárást. A PestiSrácok.hu hozzájutott egy szintén börtönben ülő védett tanúnak az eljárásban készült, hiteles tanúkihallgatási jegyzőkönyvéhez, melyben oldalakon át számolt be arról, Czeglédy hogyan játssza ki a büntetés-végrehajtási szabályokat, tiltott eszközökkel és trükkös módszerekkel hogyan tartja a kapcsolatot napi szinten az ügy többi résztvevőjével és osztja például az ukázt, kinek mit kell vallani. Czeglédyék tagadják a vádakat és perrel fenyegetőznek. Czeglédy kényelmes, kétszemélyes cellában dőzsöl – a rá terhelő vallomást tevők tízszemélyesben
Pintér Sándorhoz fordult az iskolaszövetkezet-ügy egyik előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottjának családja, és azt kérték a belügyminisztertől, vizsgálja ki, miért és milyen módon juthat előnyökhöz és bizalmas információkhoz előzetes letartóztatása alatt a szegedi börtönben az MSZP-s Czeglédy Csaba. Levelükben azt állították, minden okuk megvan arra, hogy féltsék rokonuk testi épségét, aki együttműködik a hatóságokkal, és feltáró vallomásai nyomán sikerült szélesíteni a gyanúsítottak körét. A családtagok, akik a levelet szerkesztőségünkbe is eljuttatták, elképesztő dolgokról számoltak be, amik megtörténtek vagy megtörténhetnek a szegedi büntetés-végrehajtási intézetben. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!