Minden újszülött egy kicsi erdőt kap öröksége részeként – Újabb kétmilliárd forintot csoportosítanak át az országfásításraSMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2020 augusztus 27. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az Agrárminisztérium együttműködési megállapodásának keretében 2 milliárd forintot csoportosítanak át a széndioxid-kvótából származó bevételből, hogy minden magyar újszülött állampolgár után tíz fát telepítsenek Magyarországon, létrehozva megyénként az újszülöttek erdejét – hangzott el a bejelentés kapcsán tartott sajtótájékoztatón. Kiemelték: az előző két évben Magyarország teljes üvegházhatásúgáz-kibocsátása a jelentős és dinamikus gazdasági növekedés ellenére, ha mérsékelten is, de csökkent. Úgy fogalmaztak: "lényegében a fákat és az erdőket hívjuk szövetségbe azért, hogy a klímavédelem érdekében sikerrel tudjunk fellépni".
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben Polbeat
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat
Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó) Polbeat