Pesti Srácok

törvénymódosítási javaslat

Nagyon kiakadt Czeglédy, amiért többé nem citálhatja a munkájukat végző újságírókat bíróság elé, mint valami bűnözőket

Magyar ugar 2023 április 26.
Ahogy arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, a Büntető Törvénykönyv módosítását kezdeményezte a Fidesz, hogy kényük-kedvük szerint ne kriminalizálhassák a nyilvánosságtól rettegők a munkájukat végző újságírókat és becsületsértési perek tömkelegével a hatóságokat és a bíróságokat se lehessen tovább terhelni. A Kocsis Máté frakcióvezető és Halász János helyettes által beterjesztett módosítási javaslat véget vetne az újságírók megregulázására alkalmazott gyakorlatnak: jelents fel minden egyes cikkért kellemetlenkedő újságírókat, hogy a folyamatos bíróságra járkálás közben elmenjen a kedvük a szaglászástól, vagy ha mégse, hát ne legyen idejük róluk írogatni". Mi gondolnak, vajon ki akadt ki elsőként és nem is kicsit az oknyomozó újságírást ellehetetlenítő trükkjeik negligálását célzó törvénymódosítási javaslat miatt? Hát persze, hogy az a Czeglédy Csaba, aki mesterire fejlesztette a módszert az évek óta húzódó büntetőeljárása alatt, ami bőven ad munkát a sajtómunkásoknak. "Szokásos fideszes trükközés", "ócska hazugság" - ilyen kifejezésekkel illette a fentieket közösségi oldalán Czeglédy Csaba, és azt is kijelentette, hogy nem adja fel, továbbra is harcolni fog, tudják az olyan hazudozó propagandisták ellen, mint mi vagyunk.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!