tüntetéshullám
Sunnyog a mainstream média a németországi tüntetésekről, több ezren tiltakoznak az uniós szankciók miatt (Videó)
Valószínűleg nem sokáig lehet majd elérni azokat a felvételeket, melyek azon a frankfurti, lipcsei, drezdai és prágai tüntetéseken készültek, ahol több ezer ember tüntetett az uniós gazdaságpolitika miatt. Pikáns adalék, hogy miközben a németországi demonstrációkon egyre többen vesznek részt, addig a tekintélyes napilapban, a Frankfurter Allgemeine Zeitungban nem találni erről szóló beszámolót. Ellenben arról hosszas cikkben értekeznek, milyen fegyverszállítmánnyal segítenék az ukránokat. Steinmeier szövetségi elnök pedig a lap pénteki kiadásában úgy fogalmazott: a konfrontáció korszakára számít, és "gonosznak" nevezte az orosz vezetést, de a kialakult konfliktusért már Angela Merkel kormányát is felelősnek tartja, annak Oroszország-politikája miatt. Steimeier a Bellevue-kastélyban az ország helyzetéről mondott beszédében azt is kiemelte: Putyin „birodalmi megszállottsága” a korábbi világrendet romhalmazzá tette. „Ha a mai Oroszországot nézzük, nincs helye a régi álmoknak. Országaink ma egymás ellen vannak" - fogalmazott. Ferencz Orsolya a PS-nek: Jogsértő lehet, hogy tanárok diákokat politikai állásfoglalásra ösztökélnek
Nem fogy ki a szufla a tanár-diák tüntetésekből. Az október 23-i ünnepen is több ezren tüntettek, követelve többek között a tanárok bérének rendezését. A Ferkó Dániel kérdezben ezúttal Ferencz Orsolya válaszolt a témában, egyrészt politikusként, másrészt úgy is, mint édesanya. Szerinte a jogsérelem lehetőségét hordozza magában, hogy tanárok gyerekeket direkten vagy indirekten politikai állásfoglalásra ösztökélnek egy alá-fölé rendeltségi viszonyban. Évek óta trendszerűen zajlik, hogy bizonyos iskolákban a gyerekek folytonos politikai befolyásolásnak vannak kitéve. Adott esetben a tantárgyhoz egyáltalán nem illő témákban, például idegen nyelvi órán arról tanul egy gyerek, még ha idegen nyelven is, hogy miért jó dolog a poliamor. De ahogy láttuk a tüntetések egyik központi alakjának, Törley Katalinnak az volt a Facebook-képe, hogy le a monogámiával - nyilatkozta a PS-nek Ferencz Orsolya józsefvárosi önkormányzati képviselő. Részletek a videóban! Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!