tv2
Napok óta ezen pörög az internet – Majka beszólt a rendszernek? – The Fair Right
Majka új száma pár nap alatt tematizálta a közbeszédet. Még azok is erről beszélnek, akik életükben egy számot sem hallottak Majkától. Ennek pedig nagyon egyszerű oka van. Majka mindenkihez szól, helyesebben mindenkit kioszt az új számában. Kiöregedett komcsikról és ereszen lecsúszó kamukeresztényekről énekel, de megemlíti benne a parizerrel pózoló, elveit szembeköpő (azóta már megbukott) politikust is. A baloldal valóságos üdvrivalgással fogadta a számot, mivel szerintük Majka ezzel keményen beszólt Orbán Viktor rendszerének, a jobboldal pedig kb. ugyanezt érzi, csak a másik irányban.A Kúria a médiahatóságnak adott igazat a TASZ fellebbezése után
Tavaly áprilisban a TASZ kiegyensúlyozott tájékoztatás megsértésére hivatkozva kérelmet nyújtott be az NMHH-hoz a TV2 Tények egy március végi adásával kapcsolatban. A civil jogvédő szervezet szerint a csatorna úgy foglalkozott álláspontjukkal a bevándorlók és oltásaik témájában, hogy érdemben nem mutatta be az egyesület nézeteit. A médiahatóság közleménye szerint azonban a Kúria a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) adott igazat a Társaság a Szabadságjogokért Közhasznú Egyesület (TASZ) egy tavalyi beadványával kapcsolatban.Itt egy igazi kordokumentum: ősrégi felvételen nyilatkozik a TV2 megszerzéséről Gyárfás és a később kivégzett Fenyő János (Videó!)
A Fenyő János megöletése miatt indított Portik-Gyárfás-per csütörtöki tárgyalási napján Gyárfás Tamás volt médiaproducer, egykori sportvezető reagált az ügyészség vádkiegészítésére - derül ki a Magyar Nemzet tudósításából. A legutóbbi tárgyalási napokon ugyanis Óvári Győzőt, a néhai Fenyő János médiavállalkozó ügyvédjét hallgatta meg a bíróság. Óvári – valamint Dézsy Zoltánnak – korábbi vallomásaiban is szerepelt egy történet, amely szerint Fenyő és Gyárfás egy frekvenciapályázaton is összekülönböztek. Miután Óvári a bíróság előtt tanúskodva ismét felidézte ezt a történetet, az ügyészség vádmódosítás keretében ezt a konfliktust is beemelte a vádiratba, bővítve ezzel az indítékok körét. A vádirat ezen pontja szerint az 1995 és 1996-os években mind Gyárfás Tamás vádlott, mint Fenyő János sértett előtt ismert volt, hogy frekvenciapályázatot írnak ki egy kereskedelmi csatornára és mindketten fontolgatták, hogy elindulnak ezen, ám ehhez befektetőkre volt szükségük. A vád szerint Gyárfás pályázatát Fenyő megfúrta, Gyárfás szerint azonban ez nem igaz, szerinte annál nem jutott tovább, minthogy megfontolja részvételét a frekvenciapályázaton, ugyanis ehhez nagyjából 50 millió dollárnyi pénzre lett volna szüksége, amelyet saját erejéből nem tudott összeszedni, a banki kölcsöntől pedig irtózott. A pályázati anyagot meg se vásárolta. Nos, erről a "megfontolásról" mutatunk be olvasóinknak egy igazi kordokumentumot (egyszer már előrukkoltunk a felvétellel, de a YouTube-csatornánkkal ez a videó is törlődött), hiszen a Magyar Televízió 1996. februári híradós összeállításában a külföldi befektetőn kívül mindkét médiamágnás megszólal. Nyilatkozatukból kiderül: mindketten eljátszottak a gondolattal, hogy beszállnak a TV2-ért folyó versenybe. Végül az 1997. októberében induló kereskedelmi csatorna egy német üzleti csoport kezébe került, állítólag az akkori miniszterelnök, Horn Gyula személyes döntése után.Mégsem adja le a TV2 az Elk*rtukat
Az október végén bemutatott Elk*rtukat az ingyenes és fizetős vetítésekkel együtt több mint százezren látták moziban, amivel a tavalyi év legnézettebb magyar filmje lett. Pár hete az is kiderült, hogy Kálomista Gáborék politikai thrillerére a tévénézőknek sem már kell sokat várnia.Januárban már a TV2-n is látható az Elk*rtuk
Októberben mutatták be a Gyurcsány-filmként elhíresült Elkxrtuk című mozit, a Keith English által rendezett, az őszödi beszéd kiszivárgása utáni utcai zavargásokról készült politikai krimit. Az alkotás a 2021-es év legnézettebb magyar filmjeként zárta az évet, amit erősen megdobott, hogy a politikai krimit művészfilmmé minősítették, tehát majdnem az ország összes mozijába eljutott.Várkonyi Andrea és Stohl András vezeti a koronavírus miatt árván maradt gyermekekért rendezett jótékonysági gálaműsort
Várkonyi Andrea lesz a TV2 vasárnapi jótékonysági műsorának vezetője, amelyen a koronavírus-járvány során árván, illetve félárván maradt gyermekeknek gyűjtenek majd. A nagy televíziós múlttal rendelkező személyiségtől nem áll messze a jótékonykodás – erről egy videóban beszélt, ahol azt is elmondta, hogy dolgozott már szeretetszolgálatokkal, de előfordult olyan is, hogy állást szerzett egy hajléktalannak. Az, hogy egy adománygyűjtő műsor háziasszonyaként tér vissza, ismert arcként szerinte egyébként is elvárható tőle, hiszen így sokkal könnyebb eljuttatni az emberekhez az ilyen jó ügyek üzeneteit – írta az Index.Súlyos fenyegetést kapott a TV2, kiürítették az épületet
Bombariadó zavarta meg a TV2 munkatársainak munkáját ma délután. A csatorna Róna utcai épületét természetesen azonnal kiürítették, és a csatorna vezetősége és a biztonsági személyzete kihívta a rendőröket, míg a kollégák az utcán várakoztak, hogy átvizsgálják az irodákat és az egyéb helyiségeket.Orbán Viktor: ha egyszer sikerült, akkor újra sikerülni fog
Orbán Viktor miniszterelnök a TV2-nek adott exkluzív interjút, amelyben a koronavírus második hullámával kapcsolatos intézkedésekről beszélt. A kormányfő hangsúlyozta: az emberek a nemzeti konzultációban arra kérték a kormányt, hogy úgy folytassa a harcot a világjárvánnyal, hogy közben az élet mehessen tovább az országban. Rendkívül nehéz feladat ez a kormánynak, hiszen úgy kell megvédeni az embereket, hogy közben nem állhat le az ország – mondta a miniszterelnök.Magabiztosan törtek a nézettségi listák élére a TV2 hírműsorai
Stabilan az élen vannak a TV2 hírműsorai, a csatorna reggeli műsora pedig piacvezetőnek számít – fogalmazott Kökény-Szalai Vivien, a TV2 hírigazgatója az Origónak adott interjújában. A konkurens RTL főműsoridőben már jól látható mértékben marad el a Tények című műsor nézettségi számaitól.Ajánljuk még
















