Újabb ingyenes parkolókat tesznek fizetőssé a fővárosbanPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 augusztus 10. A Fővárosi Önkormányzat átalakítja a parkolási rendszert. Hamarosan újabb eddig ingyenes parkolási zónákban kell majd fizetni a várakozásért - írta meg az Index. Többek közt a II. kerületben és Kelenföldön szűnnek meg ingyenes parkolók.
Kell a pénz a lóvéra – Megváltozik és drágul a parkolási rendszer BudapestenPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 29. A jelenlegi bonyolult, huszonhét-féle parkolási zóna helyett átlátható, világos, négy zónatípusból álló egységes parkolási rendszert vezet be a Fővárosi Önkormányzat és megemeli a parkolási díjakat is – döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés többsége.
Szűkítené a fizetős parkolási időszakot a Fidesz-KDNP a fővárosbanPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 29. A fővárosi Fidesz-KDNP-frakció azt javasolja, hogy 8 óra helyett fél 9-től legyen a fővárosban fizetős a parkolás. A budapesti Fidesz szerdán Facebook-oldalán közölte: módosító javaslatot nyújtottak be a parkolási rendszer átalakításához.
Szeptembertől jöhet az egységes parkolási rend Budapesten, a belvárosban 600 forint lehet egy óraPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 24. A jelenlegi bonyolult, átláthatatlan, 27 féle parkolási zóna helyett átlátható, négy zónatípusból álló egységes parkolási rendszert vezetne be a Fővárosi Önkormányzat – közölte pénteken a Főpolgármesteri Hivatal. Azt már persze nem emelik ki, hogy a zónák átszabásával a díjakat is jelentősen megemelik. Az A zónában, többek közt a belvárosban például a javaslat szerint 600 forint lesz egy óra. A főváros jelentős részében korlátozzák is a parkolást, legfeljebb 3 órát lehet majd itt egy autónak várakozni.