Pesti Srácok

ukrán veszteségek

Mint a barmokat, úgy fogdossák össze a férfiakat Kárpátalján – Nézze meg helyszíni videóriportunkat!

Exkluzív 2023 január 23.
Húsz teherautóval küldte haza az elhunyt katonák holttestét a Wagner csoport január 13-án - állítja, megrázó videókkal alátámasztva a háborúban egyre nagyobb szerepet betöltő orosz magánhadsereg Telegram-csatornája. A videón látható, amint egyesével koporsóba emelik a holttesteket. Továbbra is csak annyi hivatalos, hogy Szoledart elveszítették az ukránok - de egyre több információ szivárog ki arról, hogy a háború eddigi legnagyobb ütközetében az ukrán hadsereg elitalakulatának számító Munkács 128 hegyivadász dandár legalább fele odaveszhetett. A PestiSrácok.hu stábja Kárpátalján járt, ahol a háború kitörése óta a legdurvább kényszersorozási akció zajlik. A korábbinál nagyobb, jelentős veszteségek miatt drasztikus módszerekkel töltik fel a létszámot. Helyiektől származó információk szerint tavaszig tízezer embert akarnak besorozni Kárpátaljáról. Riportunkban megmutatjuk azokat az egészen elképesztő felvételeket, amelyek már-már emberrablásnak nevezhetők. Megtudtuk, hogy csak az elmúlt héten 90 ember volt a sorozási kvóta és csak a csapi kistérségben. A sorozók vagy teljesítik a kvótát, vagy őket viszik...a szoledari felvételeket elnézve, a húsdarálóba. Ehhez társul, hogy a megmaradt magyarság üldözése és ellehetetlenítése minden eddiginél brutálisabb szintre lépett Kárpátalján.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!