Pesti Srácok

városi méhészet

Méhekkel akarta megmenteni Józsefváros klímáját a baloldal (VIDEÓ)

Magyar ugar 2020 február 3.
A propagandán és a pózoláson túl nem igazán van ötlete a baloldalnak – ez világosan látható abból a klímavédelmi javaslatcsomagból, amelyet a VIII. kerületben vertek keresztül. Eközben viszont minden erejükkel igyekeznek zöldnek mutatkozni, hogy megtévesszék a választókat, így aztán olyan fenomenális ötletek pattannak ki az agyukból, minthogy ne vásároljon dízelüzemű járművet az önkormányzat, illetve cégei kézzel kaszálják a füvet a talpalatnyi józsefvárosi közparkokban, ne járassák az autósok üresben a motort, vagy ne lehessen fűteni a vendéglők teraszát télen. Ilyeneket terjesztett be a Párbeszéd kötelékében repülő alpolgármester, és a balos többség meg is szavazta. Még ezeknél is lenyűgözőbb, hogy szorgos-dolgos méhecskékkel poroztatnák be a bolygó megmentését Józsefvárosban. Miután a közvélemény árkot röhögött a buszmegállókra telepítendő méhlegelők köré, a beterjesztett javaslatban már nem szerepelnek a méhek, csak a bezöldítendő megállók. A Budapesti Srácok utánajárt a témának, és kiderítettük, hogy a városi méhészet messze nem hülyeség, ám érteni is kell hozzá, és például Józsefváros helyett, a Normafán érdemes csinálni, vagy más olyan helyen, ahol elég zöldövezet van. A baloldal viszont, ahogy gondolkodás nélkül akart méhészetet a VIII. kerületbe, úgy gondolkodás nélkül ki is farolt a kommunikációs csapdának bizonyult felvetésből. Mivel nem ért hozzá, megvédeni sem tudja az ötleteit, legfeljebb eljátssza a felelős klímaaggódót, hátha abból majd lesz több szavazat.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!