vezető
Akkor nyer a csapat, ha minden játékos egyformán fontos – Kemény Dénes-interjú
A nyári vizes vb egyben azt is jelenti, hogy Magyarország először rendez vízilabda világbajnokságot. Ez a helyzet így nemcsak a szervezőknek teljesen új, hanem a válogatott számára is, amely idehaza mennybe mehet, viszont a vereség is fájdalmasabb a lelkes hazai szurkolók sokasága előtt. Kemény Dénes, a magyar vízilabda egyik legsikeresebb korszakában tizenhat évig irányította szövetségi kapitányként a csapatot, és egyetlen alkalommal játszottak hazai világversenyen: 2001-ben, friss olimpiai bajnokként a budapesti Európa-bajnokságon. Ennek a tapasztalatáról, a régi nagy csapatról és a mai válogatottról is kérdeztük az edzőként három olimpiát nyert szakembert, a Magyar Vízilabda Szövetség jelenlegi elnökét.A radikális iszlám ellen tüntettek az Egyesült Államokban
Több amerikai városban zavargásokba torkolltak szombat este a muszlimellenes megmozdulások.Háromszáz roma tartott erődemonstrációt Baranya megyében
Megelégelték az alsószentmártoniak Mali Zoltán "teljhatalmát", a drávapiski polgármestert elérte a "nép haragja". A PestiSrácok értesülése szerint a spontán tüntetés tettlegességig fajult, a falu határában még egy mentőhelikopter is leszállt. Nem hivatalos forrásból úgy értesültünk, Mali Zoltán sérült meg és őt szállították kórházba.Van, aki bundát emleget, más fejet követel – az andorrai vereség visszhangja (videóval)
Fogadási csalás, alkalmatlan kapitány, a meddő labdabirtoklás értelmetlensége - sok összetevőről, összeesküvési elméletről beszélhetünk a pénteki andorrai vereség után. Csányi Sándor MLSZ-elnökként három szövetségi kapitánytól már elköszönt, de talán egyik szakember sem szenvedett olyan arcpirító vereséget mint amilyen a pénteki este volt. Igaz, az Európa-bajnoki csodát sem velük éltük át, hanem Storckkal.Azért harcolnak, hogy a határon túli magyarok is nézhessék a magyar sporteseményeket
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója kiemelt feladatának tartja elérni, hogy a határon túli magyarság is egy emberként szurkolhasson minden magyar sportsikernek. Fancsali Ernő, az Erdélyi Magyar Néppárt kolozsvári szervezetének elnöke kifogásolta, hogy a geoblokkolás miatt az anyaország határain kívül élő magyarok hosszú ideje nem nézhetik a magyar sporteseményeket. A nyílt levélre Vaszily Miklós, az MTVA vezérigazgatója reagált.A Vona által "istenített" iszlám vallás ramadánját hirdető óriásplakát virít Zuglóban
Óriásplakáton kívánnak "áldott ramadánt" Zuglóban. A magyar iszlám közösség által kihelyezett plakátra a Karc Fm Paláver című műsorában hívta fel a figyelmet egy hallgató, aki őszinte felháborodással számolt be a látottakról. Az óriásplakátot egyébként két nap alatt megrongálták, a "barbár cselekedet" persze a magyar iszlám közösség tagjainál verte ki a biztosítékot. Akadt olyan kommentelő, aki szerint a plakátrongálók és a terroristák között nincs különbség, a magyar kormány pedig gyűlöletkampányt folytat ellenük, amiből most már "elég". A Kettős Mérce és a 444.hu megosztásait hobbiszintre fejlesztő iszlamisták nem mellesleg azt szajkózzák, amit a Jobbik elnöke hangoztat: a muszlimok békés emberek, nem akarják levágni senki fejét, bár ennek az egy héttel ezelőtti londoni terrortámadás azért mégiscsak ellentmond.Orbán teljes törvényi szigort kért Zagyva antiszemita fenyegetőzése miatt
Nem maradhat következmények nélkül a Jobbik antiszemita botránya – jelentette ki a kormánypártok nevében Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője szombati sajtótájékoztatóján, Budapesten. „Orbán Viktor miniszterelnök utasította a belügyminisztert, hogy a jobbikos Zagyva György Gyula gyalázatos antiszemita fenyegetőzése kapcsán a törvény teljes szigorával lépjen fel” – közölte Hollik István sajtótájékoztatója után Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke. Zagyva legújabb ámokfutására elsőként a PestiSrácok.hu hívta fel a figyelmet.Ajánljuk még

















