Pesti Srácok

viktor baloga

Az Akta – Ukránosítás és magyar újságírók kitiltása, így bánik a magyarokkal Ukrajna

Ps TV 2023 szeptember 12.
Újabb szintet lépett Ukrajnában a helyi oligarcha Baloga-klán magyartalanító ámokfutása. A parlamenti képviselő Viktor Baloga (Baloha) és fia Andrij Baloga nem állt meg a munkácsi vár turultalanításánál, és a magyar középiskolát tizenhét éve sikerrel vezető magyar igazgatójának törvénytelenül elkövetett kétszeres menesztésénél, elhatározták, hogy teljesen bedarálják, ukránosítják a 400 tanulót magába foglaló II. Rákóczi Ferenc Munkácsi Középiskolát. Inkompetens ukrán vezetők szorítják sarokba a magyar tanárokat, hogy önként mondjanak le óráikról, így próbálják kiszorítani, elrabolni a magyar nyelvű oktatás lehetőségét a magyar diákoktól, amihez ma még minden joguk megvan. Mindezt az után, hogy már a Magyar Himnusz éneklését is betiltották. És, hogy miként járnak azok a magyar újságírók, akik túl hangosan mernek károgni a magyarellenes támadások ellen? Hát kitiltják őket Ukrajna területéről, orosz propagandistának hazudják őket és még a szavaikat is meghamisítják, hogy ország-világ előtt lejárathassák őket. Az Aktában nem csak a Balogák elborult magyargyűlöletének legújabb húzásait mutatjuk be, hanem azt is, hogyan szembesültünk a határon azzal, hogy kollégánk, Füssy Angéla már tavasz óta három évre ki van tiltva Ukrajna területléről, úgy, hogy arról semmilyen határozatot nem kapott. Nem csoda, a kitiltást soha senki nem indokolta meg, annak semmi nyoma nincs feltüntetve az ukrán rendszerben.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!