Sok mindent tettem életem során, amire nem vagyok büszke, és egy jó terapeuta ezt valószínűleg a gyermekkori traumáimra vezetné vissza, így tehát eljött az ideje, hogy beismerjem, mi volt az, ami meghatározta kora kamaszkorom tévénéző szokásait, és valószínűleg olyanná formált, amilyen most vagyok. Nem, nem tornacipőt kaptam híres stylistoktól, hanem állandó Heti Hetes néző voltam.
Nincs mit ezen szépíteni, néztem a Heti Hetest és szerettem is. Szereplőiről gondolhatunk, amit akarunk, azt be kell látni, hogy a talkshow meghatározó műsor volt a kétezres évek elején. Igen, később már erősen az MSZP orális, bocsánat verbális kényeztetéséről szólt az egész, ezt biztosították a szereplőgárda átalakításával és a színvonal lassú, de biztos rontásával.
Addig azonban kifejezetten szórakoztató volt. Persze, gyerekként sok mindent, főképpen a nyílt politikai oldalválasztást még nem értettem, de jót nevettem rajta, és egy-egy pont kifejezetten megragadt bennem. Kárpátaljaiként például az, mikor Hajós András valami olyasmiről beszélt, hogy miért kéne foglalkozni a határon túli magyarokkal, hiszen nekik más a hazájuk, mire Farkasházy Tivadar felháborodottan rákiáltott:
Éljél ott!
Na igen, más idők jártak. Ma már valószínűleg Teddy sem mondana ilyesmit, a műsor szereplői közül talán ő változott a legtöbbet, ő csúszott a legmélyebbre. Az én kedvencem azonban Verebes István volt, később, amikor már kinyílt a csipám és láttam, hogy egyáltalán nem vagyunk egy oldalon ezzel az emberrel, akkor is őt tartottam a legnagyobb tudású, legműveltebb embernek a csapatból.
Manapság vissza-vissza nézek egy-egy részt a régebbi epizódok közül, és továbbra is ez a véleményem, éppen ezért nem lepődtem meg a rendező Blikknek adott interjúján, amelyben kifejti, hogy ő semennyire nem érezte magáénak a televíziós szereplést.
Részemről kurvaság volt, nyilvánvalóan nem én voltam, csak a teljesítésem. Szégyenkezve mentem mindig, mint egy cirkuszi ló
– fogalmazott Verebes. Nos, tekintve, hogy később elhagyta a műsort, és a Partizán által szervezett találkozóra sem ment el, ez eddig is egyértelmű volt. Ahogyan az is, hogy amint a Heti Hetes kezdett zuhanni minőségében és nézettségében, mert a humor és a szórakoztató tartalomgyártás helyett egyre inkább a pártpropagandára került a hangsúly, úgy fordultak ellene szereplőtársai.
Félre ne értsenek, szerintem Verebes Istvánnal soha nem fogunk egy politikai oldalra kerülni, azonban neki elege lett abból a nyílt balos salakból, amit a későbbi adásokban Gálvölgyiék toltak. Meg is értjük, nekünk is akkor lett elegünk a műsorból.
Végül még azért annyit hozzátennék, hogy a Heti hetes nélkül ma nem lennének olyan szókimondó vitaműsoraink, mint a Karanténvlog (beszélgetős része), a Hajóágyú, vagy az Öt. Szükség volt rá a maga idejében, ahogyan most szükség van ezekre. Sőt, talán még több hasonlóra is szükség lenne. Verebes már kiöregedett ebből, de talán van még a túloldalon olyan mérsékelt alak, aki akár azt is vállalná, hogy ne csak a saját elvbarátaival vitatkozzon.
Fotó: MTI Fotó: Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS