Deutsch Tamás, az Európai Néppárt némaságra ítélt képviselője ült be a Politikai Hobbista műsorába, hogy alkalma nyíljon önkritikát gyakorolni és bocsánatot kérni a néppárttól. Mint politikai kispadra ültetésével kapcsolatban a politikus megjegyezte, lényegében azt kellene most hangoztatnia, hogy nem szereti a szörnyű politikát, mert az emberek elmondják a véleményüket, több embernek ráadásul többféle véleménye lehet, ez pedig összeegyeztethetetlen a néppárt jelenlegi elképzeléseivel. Az EP-képviselő az Európai Néppárttal kapcsolatban elmondta: lényegében tucatnyi olyan törpepárt befolyása alá került, amelyek a sikertelenséget, lúzerséget tekintik néppárti erénynek, ugyanakkor szívesen kacsingatnak a liberális, baloldali pártok irányába.
A fideszes néppárti képviselő a műsorban arról is beszélt: az európai politika jelenleg olyan, mint Franciaország a Bourbon-korban, amikor a diplomáciában szokás volt egymást szemben halomra dicsérni, miközben a háta mögött mindenki kereste a lehetőséget, hogy a legbrutálisabb, gyalázatosabb módon járassa le politikai ellenfeleit. Deutsch Tamás kitért arra: bár véleménye szerint a németek nem szorulnak a védelmére, de azért annyi kijelenthető, a jobboldali CDU–CSU-koalíció évek óta a német Gyurcsány Ferenc, Fekete-Győr András és hasonló politikusok párjaival kénytelen szövetségben kormányozni, mivel nem érnek el megfelelő arányú választási sikert, ez pedig rányomja a bélyegét a lehetőségeikre és kommunikációjukra is. A német példából kiindulva kiemelte: gyakorlatilag egész Nyugat-Európában a farok csóválja a kutyát, az Európai Néppártban is nagy számban képviseltetik magukat olyan törpepártok, akik óriási zsarolási potenciállal rendelkeznek. Az EP-képviselő úgy fogalmazott:
ha a skandinávok összeszedik magukat, fantasztikus szerencséjük is van, és tévedésből a tömegek rájuk szavaznak, akkor elérik a 3,5 százalékot. Ilyenből van egy tucat az Európai Néppártban, akik alapvetően most már úgy működnek az Európai Néppártban, hogy önmagában a politikai siker gyanús.
Mint kifejtette, a sikeres pártokon kvázi számon kérik a kétszámjegyű választási sikert, azt hangoztatva:
mi vagyunk az igazi néppárti tagpárt, mert mi sikertelenek, lúzerek, tehetségtelenek vagyunk, a saját szavazóink övsömört kapnak tőlünk, ellenben úgy képviseljük a néppárti értékeket, hogy nagyon nyitottak vagyunk liberális, a baloldali értékeket megfogalmazó elképzelések iránt.
Deutsch Tamás a műsorban kitért arra, hogy Franciaországban szilveszter éjszakáján 861 autót gyújtottak fel, amelyet a média úgy tálalt sikerként, hogy az előző években 1500 körüli volt ez a szám. Ráadásul a belügyminiszter azért nem merte nyilvánosságra hozni a statisztikai adatokat megyei bontásban, mert akkor verseny alakult volna ki az egyes vidékek között. A politikus feltette a kérdést:
mit éreznénk, ha kiállna Pintér Sándor belügyminiszter és azt mondaná: kedves magyar polgárok, sokat javult 2020-ról ’21-re a magyar polgárok biztonságérzete, hiszen a 180 felgyújtott gépjárműhöz képest csak 120-at gyújtottak fel?
Az EP-képviselő kiemelte: az elmúlt 100–150 esztendőben Európa ereje és sikere mindig abban rejlett, hogy sokféleségét érdemi módon volt képes kamatoztatni, ahogy azt az unió jelmondata is sugallja. Úgy vélte, akkor lesz baj, ha olyanná válik Európa, hogy Közép-Európa egy egyre szűkülő területen képes lesz fenntartani a sokszínűséget, előre fog jutni, miközben Nyugat-Európa hiába lesz gazdasági értelemben előnyben, ha a hétköznapi élet, az életminőség szempontjából nem. Deutsch Tamás úgy fogalmazott:
lehet, hogy a francia minimálnyugdíj magasabb, mint a magyar, de ott csak szilveszterkor 861 autót gyújtanak föl. Bármekkora lehet az én minimálnyugdíjam, nem fogom jól érezni magamat abban az országban.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS