Pesti Srácok

DK-s politikus-bűnözőket ültetnének Magyarország nyakára – Dúró Dóra keményen kiosztotta az ellenzéki összefogást

DK-s politikus-bűnözőket ültetnének Magyarország nyakára – Dúró Dóra keményen kiosztotta az ellenzéki összefogást

Döbbenetesnek nevezte Dúró Dóra, hogy a Jobbik, az LMP és a Momentum Mozgalom "hajlandó lesz azért dolgozni, hogy Dobrev Klára legyen Magyarország miniszterelnöke". A Mi Hazánk Mozgalom képviselőjelöltje a választási törvény módosításáról szóló szerdai vita során tért ki az ellenzéki összefogásra, amellyel kapcsolatban úgy fogalmazott: "az ellenzéki pártok eljátsszák, hogy a nyilvánosság előtt meg sem fogják annak a kezét, akivel egyébként házasságra készülnek, hiszen Önök közösen akarják kormányozni az országot Gyurcsány Ferenc pártjával". Dúró Dóra arra figyelmeztetett: ahol az ellenzéki összefogás kormányoz, ott DK-s politikus-bűnözők jelennek meg, ugyanakkor betiltják a kereszteket, és ez a sors vár Magyarországra, ha az ellenzék 2022-ben megnyerné a választásokat.

Keményen kiosztotta az ellenzéket és az ellenzéki összefogást Dúró Dóra, a Mi Hazánk Mozgalom képviselője a választójogi törvény módosításáról szóló szerdai általános vita során az Országgyűlésben. A politikus a kamupártok indulását szigorító törvénytervezet kapcsán tért ki arra, hogy véleménye szerint a Fidesz-KDNP igazságérzetét nem a két-háromezer szavazatot kapó kamupártok bántják, sokkal inkább az ellenzéki közös listaállítás. Dúró Dóra ugyanakkor megjegyezte: nem érti, miért ellenzik az ellenzéki pártok a szigorításokat, hiszen valójában közös listán való indulást akarnak, amivel ugyanakkor Gyurcsány Ferenc hatalomba való visszatérését segítik elő. A képviselőnő úgy fogalmazott:

Mint megjegyezte, ezzel teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy a Jobbikot nem zavarja egy közös listán való indulás a 2022-es országgyűlési választásokon.

PestiSracok facebook image

– fogalnazott.

Dúró Dóra döbbenetesnek nevezte, hogy a Jobbik, az LMP és a Momentum Mozgalom "hajlandó lesz azért dolgozni, hogy Dobrev Klára legyen Magyarország miniszterelnöke", miközben eljátsszák a "Gyurcsány-fóbiát".

DK-s politikus-bűnözőknek ad teret az ellenzéki összefogás

A Mi Hazánk Mozgalom képviselőnője arra is kitért: az önkormányzati választások után az ellenzéki összefogás jelöltjének vezetése alá került önkormányzatok eddigi teljesítményéből levonható, mire számíthat az ország a "szörnykoalíciótól". Mint az elítélt Czeglédy Csaba DK-s ügyvédre utalva kiemelte,

Dúró Dóra megjegyezte: Újbudán tartottak arról szavazást, hogy "Czeglédy Csaba DK-s politikus-bűnöző szerződését szüntessék meg", ugyanakkor sem a Jobbik, sem az LMP, sem a Momentum Mozgalom nem támogatta. Mint megjegyezte, Soproni Tamás terézvárosi polgármester betiltotta a Mi Hazánk Mozgalom közterületen felállítandó keresztjét, de ez sem zavarta az ellenzéki összefogás képviselőit.

– jelentette ki.

Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.