Pesti Srácok

Dobrev szerint egész Közép-Európa, sőt, a Baltikum is irigykedett a Gyurcsány-korszak nagyszerűségére

Amikor a kommunisták hazudnak – és köszönéskor is így tesznek – akkor igyekeznek nem túl szerénynek maradni, hiszen ha már lúd, legyen kövér. Sok elképesztő és hihetetlen gyalázatosságot hallottunk már tőlük, néha felhorkantunk, de meglepődni egyre ritkábban szoktunk. Főleg akkor nem, amikor a szégyenteljes múltjukat szokták letagadni, de újabban már ez is kevés nekik. Gyurcsány felesége ugyanis egy tatabányai bolsevik munkásőr-találkozón arról beszélt, hogy 2010 előtt, a Gyurcsány-korszakban egész Közép-Európa, sőt a lengyelek és a Baltikum is irigykedett hazánkra, annyira jó volt itt élni. Bátran felhívta a bólogató és rákosista stílusban tapsoló sleppet, hogy ők is képzeljék el ezt az alternatív valóságot, amikor a világ számára a csőd, a nemzeti vagyon elkótyavetyélése, a fojtogató devizahitelek és a brutálisan emelkedő rezsi volt a követendő példa. A kommunista varázsfelhő működött, a taps megjött, a Karantén pedig lecsapott. Ezen a szolid gyűlésen egyébként Kunhalmi Ágnes is baloldali diktatúráról álmodozott, amit szerényen valódi demokráciának nevezett, de Karácsony Gergely is részt vett a vörös dzsemborin, ahol erősen savanykás mosollyal beszélt a semmiről. A Karantén azonban Magyar Péter újabb Johnny English-szerű árnyékbalhéjával is foglalkozott, hiszen a belpesti messiás most azt hirdeti, hogy nem engedi a titkosszolgálat a közösségi oldalakon történő élő közvetítéseit. Ez azonban még kevés neki, ezért olyan otromba bullshittel tömi a követői agyát, hogy megszerezték ugyan a megfelelő mennyiségű aláírást a megyei listákhoz, ám mivel sok áruló furakodott már az elején közéjük, inkább nem indulnak el. Igen, mindig van mélyebb. Nézzétek a Karanténvlogot és iratkozzatok föl a YouTube- és Rumble csatornáinkra, valamint keressetek bennünket a TikTokon is!

Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.