Pesti Srácok

Dömötör Csaba: Magyar Péter szavai miatt az EP-nek meg kell vonni a szakbizottsági elnökhelyettesi megbízatását

Dömötör Csaba: Magyar Péter szavai miatt az EP-nek meg kell vonni a szakbizottsági elnökhelyettesi megbízatását

Levélben fordult a Fidesz EP képviselője az Európai Parlament elnökéhez, mert Magyar Péter a közmédiánál Hitler szavait idézte és az ott dolgozókat a diktátor tanítványainak nevezte. Dömötör Csaba szerint ezzel az EP gyakorlata alapján kimerítette a súlyos kötelezettségszegést és ezért a szakbizottsági elnökhelyettesi pozícióját vissza kell vonni.

Mint írta:

A teljes levél így szól:

PestiSracok facebook image
Tisztelt Elnök Asszony!
Amint arról bizonyára Ön is értesült, Magyar Péter európai parlamenti képviselő (EPP), egy október 5-i tüntetésen tartott beszédében Adolf Hitler tanítványainak nevezte a számára nem tetsző tényeket és véleményeket megfogalmazó újságírókat.
A Tisza Párt elnöke a rendezvényen így fogalmazott: „Ismételj egy hazugságot elég sokszor, és az emberek azt fogják hinni, hogy az az igazság. Ez Adolf Hitler tanácsa a Fidesz, az állampárt propagandájának, a tanítványok pedig megfogadták a mesterük tanácsát.”
A fenti mondatok a magyar közmédia ellen szervezett tüntetésen hangzottak el, így egyértelmű, hogy ezekkel újságírókat minősített példátlan módon.
Elfogadhatatlan, hogy a pártelnök hamis, durva és ízléstelen történelmi párhuzamot vonva sérteget magyar és európai polgárokat, és a Holokauszt felfoghatatlan tragédiáját önös politikai érdekből használja fel. A megbotránkoztató eset joggal háborította fel a magyarországi zsidóság képviselőit is, akik szintén szót emeltek az európai parlamenti képviselő Holokauszt-relativizáló kijelentéseivel szemben.
Magyar Péter viselkedése megsérti az Eljárási Szabályzat 10. cikkében lefektetett rendelkezéseket, mely értelmében „a képviselők magatartását kölcsönös tiszteletnek kell jellemeznie, annak a Szerződésekben és különösen az Alapjogi Chartában meghatározott értékeken és elveken kell nyugodnia.” Magyar Péter kijelentése a Parlament gyakorlata értelmében az Eljárási Szabályzat 21. cikkében foglalt súlyos kötelességszegést is kimeríti, amely következtében a képviselő Parlament keretében meg kell vonni a megválasztott tisztségekre, köztük különös tekintettel a bizottsági elnökhelyettesi tisztségre vonatkozó megbízatását.
A fentiekre tekintettel tisztelettel felszólítom, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a méltatlanná vált EP képviselő ne láthassa el a továbbiakban az Alkotmányügyi Bizottság elnökhelyettesi tisztségének feladatait.
Tisztelettel:
Dömötör Csaba
európai parlamenti képviselő
Forrás: Facebook, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.