Napirend előtti felszólalásokkal kezdődött a mai parlamenti ülés, majd több határozatról döntöttek a képviselők. Ilyen volt az igazságügyi csomag, amely megerősíti az Országos Bírói Tanácsot és további feltételeket határozhat meg arra vonatkozóan, ki lehet a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnöke. Továbbá a szomszédban dúló háború miatt döntöttek arról is, hogy november 25-ig meghosszabbítják a veszélyhelyzetet.
A napirend előtti felszólalások között a kormánypártok részéről Soltész Miklós elmondta, hogy szeretné megköszönni személy szerint is Kovács Zoltán államtitkárnak és Tóth Tamás atyának, hogy a rövid idő ellenére profi módon szervezték meg Ferenc pápa látogatását. Köszönetet mondott továbbá az Országgyűlésnek, a rend- és honvédelmi szerveknek, az egészségügyi szakembereknek, a médiamunkásoknak és a mesterembereknek is a közreműködésért. Emékeztett, hogy mindig vannak olyanok, akik egy ünnepre bele akarnak rondítani, ilyen pedig volt most is.
Gondoljunk az egyházakat fanyalgó, kioktató hangokra, ezek kísérték a Szentatya útját, illetve az előzményeket. Majd a szőnyeg szélére állítják Orbánt, persze úgy, hogy nem is akar vele találkozni. A Momentumtól a DK-ig hangoltak a károgók, Gelencsértől, aki eltörölné a hittanoktatást, Gyurcsányig, aki azt mondta, hogy a papokat megtanítjuk a szentírásra
– mondta. Soltész hozzátette, hogy ebben a médiájuk is részt vett. Végezetül elmondta, hogy a többségnek viszont marad az ünnep, a megélt emlékek.
Kósa Lajos egy fideszes álproblémáról beszélt
Kósa Lajos egy fideszes álproblémáról beszélt, ami nem más, mint a migráció – hiszen Kunhalmi Ágnes így hívta ezt.
Horgoson emiatt az álprobléma miatt volt lövöldözés
– emlékeztetett. Hozzátette: bár az ukrán háború most elveszi erről a figyelmet, de ettől még ez a legnagyobb problémánk.
A migráció káros dolog, veszélyes dolog és alapvetően veszélyezteti az EU érdekeit
– mondta el. Az EU azonban rossz irányból fordul a migrációhoz: szerintük segíteni kell az illegális migránsokat, majd kvóta alapján el kell őket ossztani a tagállamok között. Említette az Európai Néppárt fejét, Manfred Webert is, aki már nem látja rossz ötletnek a kerítésépítést.
Ezután a határozatokról szavaztak a képviselők. Megszavazták például az Egyetemes Postaegyesület Alapokmánya több módosítását, az igazságügyi reformot, amely megerősíti az Országos Bírói Tanácsot és további feltételeket határozhat meg arra vonatkozóan, ki lehet a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnöke. Megszavazták továbbá a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról és kezeléséről szóló törvénymódosítást, aminek értelmében november 25-ig meghosszabítják a veszélyhelyzetet.
Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook
Twitter
YouTube
RSS