Pesti Srácok

Magyarország élre törhet a régió turizmusában

null

Magyarország élre törhet a régió turizmusában – írta a szombati Magyar Nemzet. A lap kiemelte, hogy a korábban Magyarország előtt járó Ausztria egyelőre a vállalkozások tetemes veszteségeivel küzd. A Magyar Nemzet úgy vélekedett, hogy Magyarország a koronavírus-járvány sikeres kezelése következtében léphetett előrébb a turisztikai ranglistán. A magyar turizmus minden korábbinál nagyobb eséllyel állhat egy komolyabb összefogás élére – írta a lap.

A hét százalék feletti magyar GDP-bővülés is azt mutatja, hogy jól vizsgázott a kiszámítható, konzekvens járványügyi szabályozás hazánkban. Ausztriában­ viszont a turizmus nagyon megszenvedte az állandó szabályváltozásokat, amelyek a gazdasági élet szereplőit és az utazókat egyaránt elbizonytalanították – jelentette ki a Magyar Nemzetnek a magyar turizmus korábbi ausztriai külképviselet-vezetője. Kovács Balázs aláhúzta: az osztrákok örülnek, hogy tavasztól szakíthatnak a szigorú járványügyi rezsimmel. Jelezte: az osztrák közbeszédben a szabadság napjának kiáltották ki március 5-ét. Ettől a dátumtól számolják fel teljesen a turizmust sújtó legtöbb járványügyi szabályt és a szigorú ellenőrzéseket. Kovács Balázs úgy vélekedett: Magyarországnak soha nem volt akkora esélye arra, hogy sikerrel egy összefogás élére álljon a régióban, mint most, az újrakezdés időszakában.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: programturizmus.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.