Pesti Srácok

Jelentős pluszban van a magyar tőzsde az OTP remeklésének köszönhetően

Jelentős pluszban van a magyar tőzsde az OTP remeklésének köszönhetően

Az elmúlt hetekben meredeken estek a tőzsdék az Ukrajnában zajló háború miatt, ma is zajlanak az események: sorra hagyják el a nagyvállalatok Oroszországot, a hitelminősítők is látványosan elfordultak Putyintól, az S&P nemrég rontotta le 52 orosz cég hitelminősítését. Mindeközben a Világbank 723 millió dolláros költségvetési támogatási csomagot hagyott jóvá Ukrajna számára. Több elemző szerint az Egyesült Államok potenciális alternatív kőolajbeszerzési forrásként tekint az országra abban az esetben, ha Washington korlátozni akarná az Oroszországtól vásárolt olaj mennyiségét Moszkva elleni újabb büntetőintézkedésként a háború miatt. Az ázsiai tőzsdéken esést láthatunk, Európában ugyancsak mínuszban indult a kereskedés, ám később jobbra fordult a hangulat, míg a magyar tőzsde az OTP remeklésének köszönhetően jelentős pluszban van- derül ki a portfolio.hu összefoglalójából.

Továbbra is remekül működik az arany, mint klasszikus menekülőtermék, 2020 augusztusa óta tegnap először lépte át a lélektanilag fontos 2000 dollárt a jegyzés, ma pedig 0,4 százalékkal került feljebb a nemesfém. Ugyancsak jól teljesít az arany kistestvéreként is emlegetett ezüst, jelenleg 1,4 százalékos pluszban van az árfolyam, míg idén már több mint 11 százalékot emelkedett.

Jól teljesítenek a régiós bankok

A késődélelőtti órákban kimondottan jól teljesítenek a régiós nagybankok, az emelkedést az OTP vezeti a maga 10,6 százalékos pluszával, de közel 9 százalékkal került feljebb a Raiffeisen is, míg az Erste 6,6 százalékkal került feljebb. A piacnyitástól távolodva egyre jobb a hangulat a magyar tőzsdén, ez elsősorban az OTP szárnyalásának köszönhető - már 10 százalékkal került ma feljebb a nagybank részvénye.

PestiSracok facebook image

Kisebb eséssel indul a nap Európában

Az európai tőzsdéken kisebb eséssel indul a nap, a DAX 0,2 százalékot esett, a CAC 0,4 százalékkal került azonban feljebb, a FTSE 100 pedig 0,4 százalékot gyengült. A milánói börze feljebb került 0,8 százalékkal, a spanyol tőzsde pedig 1,4 százalékot emelkedett. Ugrik az OTP, komoly pluszban a magyar tőzsde. Pár perccel a piacnyitás után már jelentős, 6 százalékos pluszban van az OTP, elsősorban ennek köszönhetően a magyar tőzsde is jelentősen feljebb került, jelenleg 2,4 százalékos a plusz a BUX-nál. Az OTP emelkedését támogathatja egy tegnapi hír, nagy tételben bevásárolt ugyanis OTP-részvényekből Csányi Sándor szingapúri alapja. Emellett a bank vezérigazgató-helyettese is vett tegnap részvényeket. Kisebb pluszban indult a nap a magyar tőzsdén, az OTP 0,1 százalékot emelkedett, míg a Richter 1,2 százalékkal került feljebb, a Magyar Telekom pedig 1 százalékot esett, a Mol pedig 0,2 százalékot esett. A BUX így 0,2 százalékos pluszban indítja a napot.

Forrás: portfolio.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.