Pesti Srácok

A vártnál jobban gyorsult az infláció az Egyesült Államokban decemberben

A vártnál jobban gyorsult az infláció az Egyesült Államokban decemberben

Az Egyesült Államokban az elemzői várakozásoknál nagyobb mértékben gyorsult az éves infláció 2023 decemberében. Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics csütörtökön azt közölte, hogy az Egyesült Államokban a fogyasztóiár-emelkedés mértéke éves összevetésben az elemzők által várt 3,2 százalék helyett 3,4 százalékra emelkedett decemberben az öthavi mélypontot jelentő novemberi 3,1 százalék után.

Havi szinten a fogyasztói árindex az előző havi 0,1 százalékos és az elemzők által várt 0,2 százalékos növekedést meghaladva 0,3 százalékkal emelkedett decemberben. Decemberben az energiaárak éves szinten 2,0 százalékkal, míg egy hónappal korábban, novemberben nagyobb mértékben, 5,4 százalékkal estek vissza.

Ezen belül a benzin ára 1,9 százalékkal csökkent az elmúlt 12 hónapban, miközben a gázolaj ára 14,7 százalékkal esett, a földgázé pedig 13,8 százalékkal mérséklődött. Az áram ára 3,3 százalékkal emelkedett az elmúlt 12 hónapban az előző havi 3,4 százalék után.

Az élelmiszerárak növekedése 2,7 százalékra mérséklődött decemberben a novemberi 2,9 százalékról. Emellett az új járművek és a ruházati cikkek árai is lassuló ütemben emelkedtek, a használt személygépkocsik ára pedig tovább csökkent decemberben. Lassuló ütemben emelkedett az egészségügyi ellátás és a szállítási szolgáltatások ára is.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!