Talán a szavazók hülyítése a megfelelő szó arra, amit Budafok-Tétényben csinál a baloldal kampány címszó alatt. Annak idején ugyanis civilek létrehozták a Dialógus az Oktatásért elnevezésű kezdeményezésüket, ami arról szólt, hogy érdemi párbeszédet kezdeményezzenek az oktatásügy szereplői között. A legújabb eseményüknél pedig már a pártlogók is megjelennek, ami annak fényében nem csoda, hogy a rendezvénynek helyet adó Klauzál Ház bérleti díját a baloldali pártok adták össze. Na persze adattal is kell rendesen szolgálnunk, ha részt vennénk a kis összeröffenésen, ami esetleg megkönnyítheti majd a pártok dolgát a választásokkor a mozgósításban. A kerület kormánypárti vezetése természetesen nem kapott meghívót az eseményre.
A “Dialógus az Oktatásért” elnevezésű kezdeményezés alapvetően arról szólna, hogy érdemi párbeszédet indítsanak az oktatásügy szereplői között, amiben a tankerületi vezetők, tanárok, szülők, szakszervezetek, politikusok is részt vesznek. Bár a kezdeményezés elméletben civil, a közösségi oldalukat elnézve, az ember nem csodálkozik, hogy erősen baloldalra húz ez a szervezkedés is, hiszen hol egy, a pedagógus tüntetéseken megismert piros felkiáltójelet ábrázoló pulóveres fiatal tűnik fel, hol a Momentum XXII. kerületi országgyűlési képviselője, Tóth Endre próbál barátkozni a résztvevőkkel.
Most viszont szintet léptek, mivel éppen nem aktuális a tanszabadságért tüntetni, sőt a pedagógus béremelésekkel is elégedettek a tanárok, így muszáj volt egy új cselekvési tervet kidolgozni, mielőtt okafogyottá válna a Dialógus az Oktatásért kezdeményezés. Vélhetően ennek köszönhetően jött létre a Dialógus az Összefogásért esemény. Hiszen ki más tudná megváltoztatni az oktatást is, mint az ellenzék…
A program természetesen előzetes regisztrációhoz kötött, ahol meg kell adni a nevünket, e-mail címünket (mivel elsősorban XXII. kerületi rendezvény és így majd célirányosan lehet küldeni a leveleket a potenciális szavazóknak, de ez persze spekuláció csak a cikk szerzőjétől, amit a sokéves tapasztalatára támaszkodva ír le), irányítószám is kell, valamint, hogy honnan értesültünk a rendezvényről, de hozzá kell járulni ahhoz is, hogy képek, videó készülhessen rólunk. A becsapós kérdés pedig a végén, hogy miért szeretnénk eljönni: esetleg mert szeretnénk a 22. kerületi összefogást támogatni? Az összefogás jelöltjeit szeretnénk megismerni? Talán változást szeretnénk a helyi politikában? Az meg sem fordul a fejükben, hogy szimplán csak megnézni, hogy mi is történik “Dialógus” címszó alatt a kerületben. A rendezvény ugyanis arról szól, hogy
A XXII. kerületi ellenzéki összefogás helyi önkormányzati képviselőjelöltjeit és a polgármesterjelölteket ültetjük egy asztalhoz a választókkal. A találkozón a céges csapatépítők világából ismerős módszerekkel dolgozunk: a résztvevők 6-8 fős asztaloknál ülve beszélgetnek egymással és fejtik ki a véleményüket az előre megadott témák, valamint kérdések mentén. Ezt követően az asztaloknál elhangzott legfontosabb tapasztalatokat, ötleteket, felismeréseket nagy körben is megosztjuk egymással.
Pártpénzből civilkedünk
A helyzet pikantériáját azt adja meg, hogy eddig végig úgy kommunikáltak, hogy ők civilek, ez civil kezdeményezés, civil szerveződés, az oktatásért, a párbeszédért blablabla. Minden civil mögött pedig van egy párt eddigi tapasztalatunk szerint. A Dialógus az Oktatásért mögött úgy látjuk nem is egy. Hiszen nem csak az eseményük borítóján szerepel hat pártlogó, hanem ezek a pártok fizették ki az eseménynek helyt adó Klauzál Ház bérleti díját. Ebből párat megmutatunk:
Kerestük az üggyel kapcsolatban a Dialógus az Oktatásért kezdeményezést is, mert kíváncsiak lettünk volna, hogy kormánypárti képviselők miért nem kaptak meghívót, illetve, hogy miért pártok bérlik az esemény helyszínét, ha ők civilként hirdetik magukat, továbbá, hogy nem érzik-e úgy, hogy ezzel becsapják a velük szimpatizálókat, akiket nem a politika, hanem a jobb oktatás érdekel.
Cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ, amint erre sor kerül, természetesen közzétesszük a válaszokat.
Egy kezdeményezésből hamar lehet párt
A szerveződéssel kapcsolatban viszont elértük Budafok-Tétény alpolgármesterét, Szepesfalvy Annát, aki elmondta, hogy korábban a városvezetés ingyen és bérmentve biztosított a Dialógus az Oktatásért kezdeményezésnek termet, hogy megvitassák gondolataikat, de úgy látja, hogy sajnos most kibújt a szög a zsákból és egy ígéretes civil kezdeményezésből, baloldali pártkonferencia lett. A kormánypárti politikus szerint egyenesebb lenne, ha a rendezvényüket nem civil kezdeményezésként, hanem pártpolitikai rendezvényként harangoznák be, hiszen azt a pártok fizetik.
Lehet, hogy nem merik vállalni vagy ciki a pártlogó?
-tette fel a költői kérdést Szepesfalvy, hozzátéve, hogy csodálkozik rajta, hogy a baloldalnak még nincs is közös polgármester-jelöltje, de az összes párt pénzt adott ehhez az eseményhez.
Vádolt meg azzal az ellenfeled, amit te csinálsz
Régi, jó becsípődése a balliberálisoknak továbbá, hogy azzal vádolják meg ellenfelüket, amit ők csinálnak. Számos ilyen példa volt már történelmünk során erre, de a bevált módszer most a momentumos Tóth Endrénél köszön vissza, hiszen azzal vádolja a Fidesz XI. kerületi polgármester-jelöltéjét, Király Nórát, hogy civil köntösbe bújtatja magát. Pedig ezt épp ő csinálja.
“Kell még valamit mondanom, Ildikó?”
Forrás: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS