Nincs egyetértés a baloldalon a kilakoltatásokkal kapcsolatban, ugyanis Újpest baloldali vezetése éppen ma akar kilakoltatni egy embert a lakásából, miközben a szintén a baloldalhoz köthető A Város Mindenkié szervezet és a Mérce ezt a döntést támadja. Szerintük ugyanis Déri Tibor, a Momentumból felfüggesztett kerületvezető ezt megakadályozhatná, de nem teszi, ellenben korábban egyetértett azzal a fővárosi döntéssel, hogy ne lehessen kilakoltatni jövő áprilisig senkit. Mindeközben Jámbor András és Tordai Bence országgyűlési képviselők, akik előszeretettel lovagolják meg a témát most, hogy szövetségesükről van szó, mélyen hallgatnak. Nincsenek drámai kiírások a Facebookon, érzelmekre ható kisvideók, semmi. Bezzeg, amikor egy kormánypárti kerületből kellett összeférhetetlenség miatt kilakoltani egy idős nőt, akkor nem finomkodtak, de közben természetesen elfelejtették a követőknek elmondani, hogy korábban a szocialista vezetésű XIII. kerületből is távoznia kellett az asszonynak. A baloldali belharc részeként Déri néhány órával az esetet követően átigazolt a Momentumtól a DK-ba.
Köszönjük, hogy egy nap alatt több mint 1500-an küldtetek levelet Déri Tibor polgármesternek a holnapi újpesti kilakoltatás leállítása érdekében!
– írja A Város Mindenkié szervezet közösségi oldalán, majd kitérnek arra, hogy a momentumos polgármester egyébként leállíthatná a kilakoltatást, ezért is kérték azt a követőiktől, hogy írjanak levelet a polgármesternek ezügyben, amit 1500-an meg is tettek.
A Mérce szerint az LMP-s alpolgármester vagy tudatlan, vagy ködösít
Mindeközben a Mérce nevezetű baloldali csatorna szintén arról írt cikkében, hogy leállíthatná a baloldali kerületvezetés a kilakoltatást, de nem teszik, sőt, még hazudnak is róla. Ők ugyanis megkeresték vezetőket, de Déri Tibor polgármester helyett az LMP-s alpolgármestere válaszolt érdeklődésükre, amelyben arra hívták fel a figyelmet, hogy egy önkormányzati rendelet értelmében van lehetősége a polgármesternek visszavonni a kilakoltatást, ha erre utasítja az önkormányzat vagyonkezelő cégét, ugyanis – mint ahogyan azt a cikkben kiemelik – a polgármester gyakorolja a tulajdonosi jogokat a gazdasági társaságok tekintetében.
Ennek ellenére azt a választ kapták Perneczky Lászlótól, Újpest népjóléti alpolgármesterétől, hogy nem tervezik visszavonni a kilakoltatást, majd egy másik válaszában kicsit cizellálta az érveit és azt írta, hogy erről a képviselő-testületnek kell döntenie, ülés pedig majd csak október 27-én lesz. Magyarul nincs mit tenni, a kilakoltatás meg fog történni. A Mérce szerint az alpolgármester vagy tudatlan, vagy ködösít. A cikk írója továbbá felhívja a figyelmet, hogy ezzel a lépéssel a saját kezébe harap az önkormányzat, hiszen
Újpestnek is Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 23. § (5) 12. pontjában rögzített kötelező feladata a hajléktalanság megelőzése.
A kilakoltatások elleni harc fő szószólói némaságba burkolóztak?
Jámbor András, a Szikra Mozgalom alapítója, a baloldal országgyűlési képviselője – a Mérce egykori alapítója – érdekes módon most nincs felháborodva a közösségi oldalán azon, ami Újpesten történik. Pedig korábban még petíciót is indított, hogy a kilakoltatási moratóriumot hosszabítsák meg, illetve az V. kerület vezetésére köpködött azért, mert egy nőt kitettek az önkormányzati lakásából, amiért rengeteg panasz érkezett rá összeférhetetlensége miatt. Akkor a városvezetés egyébként hangsúlyozta, hogy ilyet csak végső esetben tesznek. Arról hallgat persze Jámbor, hogy korábban a szocialista vezetésű XIII. kerületet kellett elhagynia a nőnek hasonló problémák miatt. Jámbor egyébként korábban azt írta a Facebookon:
Egy válságban nem engedhetjük meg, hogy igazságtalan és törvénytelen végrehajtásokkal embereket az utcára rakjanak!
Pedig, András, most épp ezt teszitek.
Ám nemcsak ő az, aki most hallgat: a Párbeszéd politikusa, Tordai Bence – aki az ominózus V. kerületi kialkoltatás közben egyik ujját is eltörte – szintén lapít, pedig egy műsorban épp nemrég értekezett arról, hogy a pártja alapjoggá tenné a lakhatást.
Ha eddig bárkinek is voltak kételyei afelől, hogy a baloldalt a politikai haszonszerzésen túl érdekli az emberek sorsa, akkor sajnos azzal a szomorú hírrel kell előállnunk, hogy nem, nem érdekli őket. Ugyanis most, hogy egy szövetségesüket kellene kritizálni, már nem is olyan érdekes, hogy ki megy az utcára és miért. Az pedig kizárt, hogy ne tudnának az ügyről.
Déri csalódott a Momentumban, most Gyurcsány karjai közt vigasztalódik
Déri a kilakoltatást övező belharccal egyidőben bejelentette: távozik a Momentumtól. A polgármester úgy fogalmaz: pártja reakciója “az elmúlt hetek történéseit figyelembe véve” nem esett jól neki, de a Momentum Mozgalom egyik legrégebbi tagjaként úgy érezte, a Momentumnak és neki, közösen adniuk kell esélyt a további munkára. Már nem érzi ezt, újabban úgy látja, hogy a levitézlett gyurcsányisták jelentik a baloldal jövőjét. Ennek megfelelően a jövőben a DK-t erősíti.
Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS