Harci klubokat rendeznek az iskolában, egy bevásárlóközpontból pedig már ki is tiltották a fiatalokat, miután több mint ezren verekedtek össze nemrég. A tinédzserek még saját tanáraikra is rátámadnak, feltehetőleg például azért, mert unatkoznak. A pedagógusok kétségbeesésükben már a Nemzeti Gárda segítségét kérik.
Verekedéseket szerveznek a folyosón, tanárokra támadnak rá, sőt, „harci klubokat” alakítanak az Egyesült Államok legerőszakosabb középiskolájában a tinédzser diákok, ahol a tanári kar egy része már a nemzeti gárdáért könyörög, hogy valahogy kezelni tudják a helyzetet – tudta meg a New York Post amerikai lap. A Bostontól 25 mérföldre délre fekvő Brockton High School túlterhelt tanárai közben saját biztonságukat féltve inkább szemet hunynak az erőszak felett, miután több alkalmazottat brutálisan megvertek a diákok, miközben megpróbálták megállítani a dulakodást – hívja fel rá a figyelmet a V4NA hírügynökség.
A gyerekek unaloműzésből verekedést rendeznek két diák között például a folyosón, és mindenki ezt nézi
– mondta Jamal Gooding, a Massachusetts állambeli Brockton egyik aktivistája, aki szülőkkel és diákokkal beszélgetve próbál segíteni a helyzet megoldásában. Gooding a The Postnak hozzátette, hogy ezek a verekedések még több erőszakot váltanak ki, és fennáll a veszélye, hogy halálos kimenetelűvé válnak.
Ha valaki veszít a verekedésben, akkor másnap a barátai el akarják kapni azt, aki megverte őt. De ők már nem egyszerűen „csak” ököllel verik egymást, hanem fegyverhez is nyúlhatnak
– emelte ki.
Cliff Canavan, a Brockton High School matematikatanára azt mondta, mindennaposak a verekedések a folyosón; tavaly eltört a karja, amikor egyszer közbeavatkozott. Akkor egy eszméletlen diákot rúgtak épp fejbe. Azóta az erőszak olyan mértékűvé vált, hogy tanártársaival már nem próbálnak közbeavatkozni.
Ha a folyosón vagyok, és verekedés tör ki, nem avatkozom bele. Megfordulok és a másik irányba megyek. Mert nem akarom magam olyan helyzetbe hozni, hogy újra súlyosan megsérüljek
– mondta.
A közelmúltban bekövetkezett költségvetési hiányosságok és elbocsátások miatt az iskolában súlyos létszámhiány alakult ki. Azok, akik megmaradtak, tehetetlenek a rend fenntartásában. Kétségbeesett intézkedésként a brocktoni iskolai bizottság négy tagja hivatalosan kérte Brockton polgármesterét és Maura Healey kormányzót, hogy küldjenek csapatokat a Nemzeti Gárdából a bajok megfékezésére. Bár Healey elutasította a gárda kiküldését, és ehelyett a biztonsági ellenőrzésre különített el forrásokat, Canavan szerint már ez a lépés is „hihetetlenül hatásos” volt abból szempontból, hogy ráirányítsa az emberek figyelmét a problémára. Most önkéntesek bevonásával próbálhatnak majd meg javítani a helyzeten, ugyanis a Nemzeti Gárda bevetését valójában a legtöbben nem támogatják.
Egy plázából is kitiltották a tinédzsereket
Egy tavaly decemberben történt hatalmas verekedést követően új korhatárkorlátozás lépett életbe egy Los Angeles környéki bevásárlóközpontban: pénteken és szombaton 15 óra után nem léphetnek be a plázába 18 év alatti fiatalok felügyelet nélkül. A kísérő felnőttnek legalább 21 évesnek kell lennie, és 15 óra után végig a kiskorúval kell maradnia; ha ez nem lehetséges, a kiskorúónak el kell hagynia a területet. A Torrance-ben található Del Amo Fashion Center azután döntött így, hogy tavaly december végén tömegverekedés tört ki, amiben több mint ezer fiatal volt érintett. Öt embert tartóztattak le, és hárman – köztük egy rendőr – sérültek meg. Az incidens végül 30 üzletre terjedt ki a bevásárlóközponton belül, és csak azután sikerült eloszlatni, hogy bevetették a torrance-i rohamrendőrséget – számolt be róla a Fox News amerikai televíziós csatorna.
Forrás: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS