Csak azért, mert tudja magáról az ember, hogy paranoiás, még nem biztos, nem követik tényleg. Így tartja legalábbis a görög bölcselet, ezt pedig most alátámasztja a Pew Research Centre egyik felmérése is, amely szerint Fekete-Afrika közel 800 milliós lakosságának a kétharmada tervezi, hogy az elkövetkezendő öt évben valamikor Európába, vagy az Egyesült Államokba vándorol egy új élet reményében.
Kenya, Tanzánia, Szenegál, Ghána, Dél-Afrika és Nigéria. Ezek azok az országok, amelyek lakosságának egy komoly százaléka szeretne Európába, vagy az Egyesült Államokba vándorolni. Ezt állapította meg a Pew Researc Centre az Eurostat adatai alapján. Eszerint főleg Ghána, Szenegál és Nigéria lakossága érintett az ügyben.
2010 óta a Fekete-Afrikából érkezett bevándorlók száma drasztikusan nőtt, 2017-ig bezárólag mintegy egymillióan érkeztek Európába a világ e tájáról, közülük több mint 900 ezren érkeztek „menekültként”, a többiek pedig diákként, vagy családegyesítési programokon keresztül. Az Egyesült Államok 400 ezer emberrel büszkélkedhet, de a jövőben valószínűleg többen próbálkoznak majd. A kutatások azt is említik, hogy nem pusztán a szegénység, a háborúk és a terrorizmus állnak a tömeges bevándorlási szándékok mögött, hanem az is, hogy az Európába vágyók követni akarják ismerőseiket, barátaikat a jólétbe.
A jóslatot Stephen Smith Afrika-szakértő, a La ruée vers l’Europe (Európa elárasztása) című könyv szerzője is megerősítette. Afrika demográfiai robbanása nagy veszélyt jelent Európára nézve, különösen, hogy az Európában élő afrikaiak közel fele 15 éves kor alatti. Smith szerint a másik probléma, hogy nem csak azok szeretnének nyugaton élni, akik tényleg bajban vannak, hiszen az Európába bevándorolni kívánók nagy részének van okostelefonja, fent van a Facebookon, ezáltal pedig látja az ismerősei posztjaiból, hová kell menni. A szakértő kifejtette írásában: nem jó, hogy Európa olyan kontinens lesz, amely szögesdróttal van körbevéve, de a problémát valahogy orvosolni kell.
A Pew Researc Centre felmérésének egyik érdekes része még, hogy a már Európában élő fekete-afrikai migránsok 72 százalékán négy ország osztozik. A lista élén az Egyesült Királyság áll 1,27 millió fővel, majd Franciaország következik 970 ezer bevándorlóval, harmadik helyen Olaszország áll 370 ezer migránssal, és végül, de nem utolsósorban Portugália 360 ezer befogadottja is említésre méltó.
Forrás: Eurostat, Pew Researc Centre; Vezető kép: Daily Express
Facebook
Twitter
YouTube
RSS