Pesti Srácok

Eljárást indítanak a hétvégi pénzszórás szervezői ellen

Eljárást indítanak a hétvégi pénzszórás szervezői ellen

Teljesen letarolta a hétvégi pénzszórásra összesereglett tömeg a Deák téri virágágyásokat. Az ügyben a fővárosi önkormányzat eljárást indított az "ingyenpénz" osztogatói ellen.

Eljárást indít a főváros a szombati pénzszórás szervezői ellen jogosulatlan reklámtevékenység és közterület-használat miatt – írta meg a 24.hu a Főpolgármesteri Hivatal tájékoztatása alapján. Az eljárás megindításának részleteiről Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes fog részletes tájékoztatást adni egy nappal később.

Mint emlékezetes, szombat délután az Andrássy út és a Deák tér környékén két, mobiltokgyártó céghez köthető influenszer kettőmillió forintot szórt szét több ezer fiatal közt, akik egymást taposva kapkodták a tetőről leszórt ezreseket. Ennek következményeire Karácsony Gergely hívta fel a figyelmet a Facebookon. Mint írta, a tömegnek sikerült teljesen elpusztítania a Deák térre márciusban kiültetett kétnyári virágágyást. Szépréthy Roland, az eseményt szervező egyik influenszer ezért bocsánatot is kért, illetve vállalta a felelősséget. Majd kicsit vissza is szólt a főpolgármesternek:

PestiSracok facebook image

Forrás: 24.hu; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.