Új dallal rukkolt elő a 2018-ban már nagy botrányt kavaró San Francisco Gay Men’s Chorus – vagyis a San Francisco-i meleg férfikórus –, ezúttal a Pride hónap jegyében. Charlie Sohne és Tim Rosser három éve egy gyermekkereskedelmet és pedofiliát éltető színdarabbal verte ki a biztosítékot. Most rátettek egy lapáttal, és az LMBTQ-propagandát elutasító nemzeteknek és szülőknek üzennek: “Eljövünk a gyermekeitekért”. A “Convert Your Children” (Megtérítjük a gyermekeiteket) című dal és videoklip július elején debütált. Rövid időre priváttá is tették a videómegosztó portálon, mert állítólag annyi gyűlölködő, fenyegető üzenetet kaptak a szerzők. Majd újra a nagy nyilvánosság elé bocsátották és egy nyilatkozatot is mellékeltek hozzá, amelyben leszögezik: 40 éve azért alapították a kórust, hogy küzdjenek a diszkrimináció, a bigottság ellen és nem fogják feladni.
Az idén 40 éves San Francisco Gay Men’s Chorus július 8-án adta közre a Rumble nevű videó megosztó portálon a Pride jegyében született új dalukat, amelynek a címe “Convert Your Children”, azaz “Megtérítjük a gyermekedet”. A videóhoz a kórus vezetője rövid üzenetet is mellékelt. Mint mondta, ugyan az elmúlt években sem voltak tétlenek, de még mindig sok a tennivaló. Most azoknak szeretnének üzenni, akik még mindig az egyenlő jogok ellen küzdenek. A következő négy és fél percben mosolyogva, édes hangon éneklik a képünkbe, hogy eljönnek a gyermekeinkért, megtérítik, átnevelik őket, hogy jöhessen egy szebb világ.
Idézzük szó szerint a dal refrénjét:
We’ll convert your children – happens bit by bit, quietly and subtly and, you will barely notice it… We’ll convert your children: we’ll make them tolerant and fair… we’re coming for them, we’re coming for your children
– ami magyarul annyit tesz:
Lassan, apránként, szinte észrevétlenül megtérítjük a gyermekeiteket, toleránssá és igazságossá tesszük őket. Értük jövünk, eljövünk a gyermekeitekért.
Csak egy szatíra?
A dal két szerzője, Charlie Sohne és Tim Rosser közleményt adtak ki, miután szerzeményükből még Amerikában is botrány lett és tiltakozó levelek tömegét kapták, valamint a Facebook-oldalukon is magyarázkodni kezdtek.
https://www.facebook.com/rosserandsohne/posts/456722115734500
Azt írták, hogy az az értetlen, aki tiltakozik, mert ez egy szatíra, amúgy pedig kórusuk a megalakulása óta a kirekesztő gyűlölet ellen és az elfogadásért, toleranciáért küzd, amit nem fognak feladni.
Charlie Sohne és Tim Rosser közösségi oldalukon a magyar kormánynak is üzentek, ha csak burkoltan is. Arra utalnak, mintha Magyarországon választási kampányhúzásként alkották volna meg a gyermekvédelmi törvényt. Szerintük ugyanakkor a melegek elleni uszítással nem lehet választást nyerni. Mint írták, fiatal homoszexuálisok nagy számú öngyilkosságához vezet, hogy a másságot gonosznak bélyegzik, amelynek még a médiában való megjelenését is üldözik.
A melegek csak elfogadást kérnek
Felnőttem, mire megértettem, hogy a melegek csak elfogadást kérnek. Most is egyetlen dolog van, amit szeretnénk a gyerekeknél elérni, hogy elfogadó és gondoskodó emberekké váljanak
– fogalmaz a poszt. Hozzáteszik, hogy dalukat azok támadják, akik most is a transzgyerekek és mások életét akarják tönkretenni, úgy, hogy ők bele sem szólhatnak.
Számunkra ez a vita bizonyíték arra, hogy a meleg művészet, a meleg irodalom, a meleg zene és igen, a meleg kórusok feltétlenül szükségesek
– írja a szerzőpáros. És akkor nézzük, ki az a Charlie Sohne és Tim Rosser. A két énekes, dalszerző 2018-ban robbant be a köztudatba, ám azt azért nem mondanánk, hogy szerzett nemzetközi hírnevet… Akkor egy színdarabot írtak “The Boy Who Danced on Air” (A fiú, aki a levegőben táncolt) címmel. A táncjátékról sokáig írt a sajtó a bemutató után. A megjelent kritikák szerint a darab a gyermekkereskedelmet és a pedofiliát romantizálja. A játék azokról az afgán fiúkról szól, akiket hazájukban és Pakisztánban az iszlám hagyományokhoz híven bántalmaznak, kizsákmányolnak.
A “Bacha Bazi”, avagy “boy play” jegyében a fiatal fiúkat, fiatal férfiakat, akik nem viselnek arcszőrzetet, női ruhába öltöztetik, így kell erotikus táncot lejteniük más férfiak előtt. Ezek a Bacha Bareesh nevű fiúk általában tehetős férfiak tulajdonában vannak, rendszeresen szexuális bántalmazás, erőszak áldozatai.
A táncjáték ajánlójában azt írják, az elsőként San Diegóban bemutatott mű a szerelemről szól és egy gyönyörű lírai történetet jelenít meg. A világpremiert követően New Yorkban az Abingdon Színtársulat produkciójában is bemutatták, majd digitális hordozón is kiadták. A darab (szintén az ajánlóból idézünk) Paiman (Iwata) és Feda (Saboo) véletlen találkozását követi nyomon, akik gyermekkorukat bacha bazi táncosként töltötték – egy olyan világban, ahol a gazdag férfiak szegény családokból származó fiúkat vásárolnak, akiket aztán bántalmaznak. “A műsor egy zenei mese szerelemről, a hagyományokról, az erkölcsről és az emberi szellem erősségéről” – fogalmaz a trailer…
Vezető kép: a “Convert Your Children” című videoklipből
Facebook
Twitter
YouTube
RSS