Pesti Srácok

Orbán: csak úgy maradhatunk ki a háborúból, ha megértjük, hogy korábban kétszer miért nem sikerült (Visszanézhető+Galéria)

Kecskeméten folytatódott a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlése szombaton, ahol felszólal Orbán Viktor is. A miniszterelnök csak úgy maradhatunk ki egy újabb, kibontakozó világháborúból, ha megértjük, hogy korábban kétszer miért nem sikerült.

Harmadik alkalommal, Győr és Nyíregyháza után Kecskeméten rendezték meg a  Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlését szombaton, ahol felszólalt Orbán Viktor is. A miniszterelnök pénteki rádióinterjújában arról beszélt: a következő napokban dől el, hogy az ukrajnai háború kiterjed-e Európa felé.

Az esemény házigazdái ezúttal is Szabó Zsófi és Rákay Philip. A PestiSrácok.hu munkatársai a kecskeméti helyszínen vannak, Kertész Dávid kollégánk nemrég Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterrel készített egy rövid interjút.

A színpadon Orbán Balázs

Az eseményen felszólalt Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója elmondta, hogy az utóbbi napokat Brüsszelben töltötte, ahol azt látta, hogy a semlegesre átkeresztelt karácsonyi vásárban egy olyan betlehemet látott, amelyben a kis Jézusnak nem volt feje, és ennek hátterében nem az egyre terjeszkedő iszlám szélsőségesek állnak, hanem a woke-nak való megfelelés. Orbán Balázs felhívta a figyelmet, hogy az egyik nagyon súlyos krízis, ami Európát sújtja, az az illegális bevándorlás. Hasonlóan nehéz idők elé nézünk a stagnáló, zsugorodó gazdaság miatt is, aminek kiváltó oka szerinte az erőltetett zöldítés, a bürokrácia, amelyek miatt a tőke menekül az Unióból. A politikai igazgató az uniós elit politizálásában is a közösség megkárosítását látja. 

Az Unió vezetése eközben lázasan készül egy európai-orosz háborúra

- hangsúlyozta. Orbán Balázs szerint egyértelmű, hogy Ukrajna erőltetett beléptetése az Európai Unióba egész biztosan a háború kiterjedéséhez vezet. Úgy vélekedett: az első világháborút megelőző eszkalációs spirál látható jelenleg, az újabb világégéshez mindössze egy szikra hiányzik. Hangsúlyozta, hogy ebbe a csapdába nem szabad besétálnunk.

 

Döntő év lesz 2026

Orbán Balázs szerint azért lesz döntő a 2026-os magyarországi országgyűlési választás, mert ott dől el az is, hogy Európa belesodródik-e egy újabb háborúba, vagy sem. 

Ahhoz, hogy megmaradjon a béke a régióban, az kell, hogy Orbán Viktor alakíthasson kormányt jövőre is

- hangsúlyozta a miniszterelnök politikai igazgatója. Ehhez a következő hónapokban mindenkit meg kell szólítanunk, mindenkinek el kell magyaráznunk, hogy a tavaszi voksolásnak mi a tétje - tette hozzá.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

 

Megérkezett Orbán Viktor

A kecskeméti csarnokba megérkezett Orbán Viktor, a miniszterelnököt kitörő örömmel köszöntötték a nézők. Az esemény egyik része, hogy huszonkét év után újraindul az Apukám világa nevű műsor, így a kormányfőt Csiszár Jenő kérdezi. A riporter először arról kérdezte Orbánt, hogy miképp készült a Mikulásra. A miniszterelnök azt mondta, nagyon szereti a csokoládét, ezért az idén is csizmát tett ki az ablakba. Csiszár jelezte, hogy az egykori műsor mintájára vendégének nyilatkoznia kell a hét tahójáról, a hét királyságáról, és válaszolnia kell a nézők által feltett kérdésekre.

Tahóságra a következő opciók voltak:

1) A Tisza letagadta a megszorító csomagját, majd a szakértőit is.

2) Az Európai Unió betiltja az orosz gáz és kőolaj behozatalát.

Mindkét lehetőség győzött.

Királyságra is lehetett szavazni, a lehetőségek között volt a magyar női kézilabda válogatott menetelése a világbajnokságon, illetve a minimálbér és bérminimum emelése. Orbán Viktor a kézis lányok sikere mellett tette le a voksot.

A miniszterelnök szerint nagy szerencséje a világnak, hogy az Egyesült Államokat Donald Trump vezeti, mert ő jelenleg az, aki következetesen dolgozik a békekötés érdekében, miközben Európa átáll a hadigazdálkodásra egy, az oroszokkal megvívandó háború reményében. Orbán hangsúlyozta: 

meg kell értenünk, hogy szándékaink ellenére miért nem sikerült kimaradnunk a két világháborúból, mert csak így van esélyünk arra, hogy kimaradjunk a következőből

 

Orbán Viktor kijelentette, ezért fontos a jövő évi választás, mert a jövőre megalakuló új kormány lesz az utolsó, amely az újabb nagy háború előtt alakul meg. A tét, hogy egy brüsszelita kormány együtt indul meg az oroszok ellen a nyugati államokkal, vagy egy nemzeti kormánynak köszönhetően Magyarország kimaradhat az újabb öldöklésből.

Orbán azt mondta, sok dolgon gondolkodik egyszerre, ezek egyike, hogy jövőre folytatja a kormányzást. Erre az esetre készülve dolgoznak már azok a munkacsoportok, amelyek feltárják az utóbbi tizenöt kormányzásának hibáit, és megoldásokat is keresnek azokra. A miniszterelnök hangsúlyozta, készülni kell a háború utáni időkre is, mert a jelenlegi szankciós nyomás meg fog szűnni, a világgazdaság újra kinyílik, amiből profitálnunk kell.

Egy beküldött kérdés azt kritizálta, hogy a kormány kommunikációjában a brüsszelezés, a háború veszélyének hangsúlyozása hogy vezetnek a békéhez. Van-e egyáltalán, aki háborút szeretne? Orbán Viktor Magyarország történetét példaként említve azt válaszolta, hogy a háborúkból mindig profitálnak valakik, így vannak érdekek az eszkalációra.

Az egyik kérdést Dobrev Klára küldte be, a DK elnöke arról érdeklődött, hogy Orbán meddig mentegeti még a pedofilokat. A kormányfő úgy válaszolt:

A pedofilokat miszlikbe kell aprítani.

Orbán hozzátette: Gyurcsány miniszterelnöksége alatt néhány tucat pedofil volt börtönben, 2010 után pedig hétszáz került a rácsok mögé. Ki mentegette akkor a pedofilokat? - tette fel a költő kérdést.

Az a Magyar Nemzeti Bankban történteket firtató kérdésre a miniszterelnök azt mondta: ha vétett valaki, akkor annak felelnie kell ezért. Hozzátette, lehet kritizálni az utóbbi tizenöt év kormányzását, de az elvitathatatlan, hogy Magyarország ebben az időszakban gyarapodott.

A közönségszavazatok alapján a hét tahósága a Tisza valóságtagadása, a hét királysága pedig a minimálbér és a bérminimum emelése lett.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok

- zárta szavait Orbán Viktor.

A Digitális Polgári Körök következő háborúellenes gyűlése Mohácson lesz.

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.