Stummer János aggódik a magyar nemzetbiztonság állapota miatt. Ez a mondat éppen úgy hangzik, mint amikor bő fél évvel ezelőtt az amerikai törvényhozás első számú épületében játszott polgárháborúsdit az USA, és a magyar jogállam/demokrácia helyzete miatt aggódott. Stummerre ugyanis emlékezhetünk, hiszen ő volt az, aki a nemzetbiztonsági bizottság elnökeként (!) szivárogtatott érzékeny információkat a Puskás Aréna biztonsági átalakításával kapcsolatban. Akkor kiderült, hogy a szupertitkos Orbán-alagút valójában csak egy földalatti bejárat, de Stummer és vidám kis csapata nem adja fel, újabb konteót kívánnak felgöngyölíteni. Nevezetesen azt, hogy világsajtó (= liberális lapok, amelyek szerint például tavaly tavasszal nem ülésezett a parlament) szerint a magyar kormány kritikus újságírók, ellenzéki politikusok és vállalkozók okostelefonjainak feltörésére is használta az izraeli NSO Group kémszoftverét, a Pegasust.
Ha nincs kézzelfogható támadási felület a kormánnyal szemben, idehaza pedig elfogy a hírhedt baloldali lelemény, akkor sincs baj, mert segít a nyugati liberális média végtelen képzelőereje. A Guardian ugyanis őrült konteóval érkezett meg a 2022-es magyarországi választási kampányba. Szerintük a magyar kormány a vele kritikus újságírók, ellenzéki politikusok és vállalkozók okostelefonjainak feltörésére is használta az izraeli NSO Group kémszoftverét, a Pegasust.
A sorosisták leiskolázzák a titkosszolgálatokat is, az Amnesty szakértői gárdája kémszoftver nyomait találta meg Panyi telefonján
A szálak persze hamar összeérnek, a lap által idézett esetben, amelyben Panyi Szabolcsnak, a Direkt36-nál dolgozó újságírónak a megfigyeléséről szólnak ugyanis azt írják, hogy az Amnesty Internatonal végzett vizsgálatot a mobilkészülékén, és állítólag megtalálták a készüléken a kémszoftver bevetésének jeleit. Hogy ehhez a történethez mi köze van a kormánynak, na, az már a konteó része a dolognak. Állításuk szerint Panyi bűne annyi volt, hogy kérdést tett fel kormányzati tisztviselőknek, ugyanakkor ezt gyakorlatilag bármelyik közélettel foglalkozó újságíróról el lehet mondani, azt azonban még a Gurdian sem állítja, hogy minden médiamunkást megfigyelnének.
Minden érintett cáfolata ellenére akkor is igazuk van, ha mégsem
A kormány egyébként a lap szerint is cáfolta már Panyi telefonjának lehallgatását, kifejtve: nincs tudomásuk semmilyen állítólagos adatgyűjtésről, a szoftvert gyártó NSO Group pedig azt írta, nem fér hozzá az ügyfelei célpontjainak adataihoz, és kétségbe vonta a kiszivárgott adatok jelentőségét. A hazai médiában azonban mégis önálló életre kelt a sztori, az olyan fügetlenobjektív és természetesen végletekig hiteles médiumoknak köszönhetően, mint például a 444. A konteó pedig, úgy tűnik, politikai szintre is beszivárgott, hiszen a jobbikos Stummer János, az MSZP-s Molnár Zsolt és az LMP-s Ungár Péter már alig 3 órával a cikk magyar nyelvű közlését követően jelezték: bizottsági vizsgálatot követelnek az ügyben.
https://www.facebook.com/janos.stummer/photos/a.203999323144258/1744347572442751/?type=3
https://www.facebook.com/janos.stummer/
A Jobbik és a nemzetbiztonság, avagy egy hét alatt két nemzetbiztonsági kockázatot produkáltak
A nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke egyébként alig néhány hónapja szivárogtatott ki bizalmas információkat, nemzetbiztonsági titkot tudatosan, majd alig néhány nappal később a Jobbik szakértője véletlenül aktivált egy füstgránátot a képviselői irodaházban, ami miatt jelentős kár keletkezett a szerverszobában is.
Forrás: PestiSrácok.hu összeállítás a Guardian/444.hu alapján
Facebook
Twitter
YouTube
RSS