Vitézy Dávid állatvédelemmel kapcsolatos sajtótájékoztatóját egy kissé megzavarta, hogy az esemény főszereplője egy macska volt, aki a jelenlévő kolléganők figyelmét láthatóan elterelte, de rövid úton kijutottunk a tájékoztató apropójához. Nevezetesen ahhoz, hogy bár Karácsony ebben a kérdésben is komoly ígéretekkel kampányolt, ezeket sem sikerült teljesítenie.
Az Illatos úti Állategészségügyi Szolgálat előtt tartott sajtótájékoztatót Vitézy Dávid, aki Karácsony Gergely újabb betartatlan ígéretét kérte számon. Az LMP főpolgármester-jelöltje felidézte, hogy Karácsony ugyan megígérte, hogy bővíti a fővárosi állatmenhelyek férőhelyeit, és kiemelten foglalkozik a kérdéssel; ehelyett ebből is csak egy kifizetőközpontot csinált, hogy újabb pozícióba helyezhessen egy párbeszédes politikust.
Mint megtudtuk, a sajtótájékoztató azért szorult az utca szélére, mert a főváros nem adott engedélyt az állatotthon bejárására. Erre pedig jó okuk volt, az intézmény ugyanis 2019 óta változatlan állapotban van; túlzsúfolt, elavult, és legfőképpen egyedüli. Hiszen bár Karácsony több hasonló felépítését is megígérte, ezt soha nem teljesítette. Ahogyan nem teljesítette az általános állategészségüggyel kapcsolatos vállalásait sem.
Hogy mit tett ehelyett? Nos, kinevezte a párbeszédes Szabó Rebekát állatvédelmi biztossá, ezzel újabb kifizetőhelyet teremtve egy elvtársának, aki viszont érdemben nem foglalkozott a feladatkörével. Ezt pedig nem lehet a “kivéreztetett főváros” narratívájára fogni. Mint Vitézy Dávid rámutatott, a főpolgármester kampányigéreteinek jó részéhez nem volna szükség különösebb anyagi támogatásra. A menhelyek ellátottságához mindössze arra volna szükség, amit a baloldal egyébként is folyamatosan hirdet: összefogásra a civilekkel. Tudniillik nem olyan “civilekkel”, akik politikai kérdéseket képviselnek, hanem az állatvédő szervezetekkel, amelyek már csak az adóbevalláskori “1 százalékokból” rendelkeznek saját anyagi tartalékokkal és elég lenne őket beengedni az állategészségügyi intézményekbe.
Vitézy továbbá felvetette, hogy a kóbor állatok jelentette egészségügyi kockázatok elkerülése is komolyabb befektetés nélkül megoldható. Mint mondta, az ivartalanítási programot már egy éven belül meg lehet oldani. Emellett szükségesnek tartja egy járőrszolgálat felállítását, amelynek a feladatát ezeknek az állatoknak a biztonságos befogása jelentené. Mint mondta, ez, és az éjjel-nappali állatorvosi rendelők és egészségügyi központok kialakítása is egy cikluson belül megoldható volna.
Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS