Ahogy közelednek a választások és rendeződnek az erőviszonyok az ellenzéki szivárványkoalícióban, egyre feszültebb a helyzet. A DK mindent és mindenkit elnyomó, lenyomó erőpolitikáját többeknek azon az oldalon sem veszi be a gyomra. Ha már a kampányban egymás torkát harapják, vajon mit lehetne várni tőlük egy kényszerházasságból született kormányzásban? Tatabánya esete, ahol egy „Összefogás frakció” névre keresztelt ellenzéki társaság irányítja a várost, tökéletes mintája, lenyomata annak, mi történne, ha ezek hatalomra kerülnének. A megyeszékhelyen már két képviselő, az MSZP-s Nagy Béla, majd a DK-s Hoffer Dávid hagyta el a közösséget, ami így egyértelműen veszélybe került. A független, de köztudottan DK-s hátterű polgármester, Szűcsné Posztovics Ilona már maga sem tagadja: az Összefogás felbomlott. Mára ott tartanak az egykori szövetségesek, NER-bontó cimborák, hogy egymást fenyegetik, jelentgetik fel a rendőrségen, közben pedig a város vezetése működésképtelenné válik.
Múlt héten robbant a hír, hogy Hoffer Dávid, tatabányai DK-s képviselő kilép nemcsak a balliberális pártok képviselőiből összegyúrt Összefogás frakcióból, hanem pártjából, a Demokratikus Koalícióból is. Hoffer a Facebook-oldalán jelentette be, hogy betelt nála a pohár. Indokai között megjegyezte, hogy a képviselőknek semmi szava nincs, csak gombnyomogatóként használják őket. A véleményét régóta meg sem hallgatták, amikor pedig nem szavazott a polgármester akarata szerint – mert a döntés véleménye szerint a város működését veszélyeztette volna –, a DK Varju László révén kérte számon és fenyegette, tudatva vele, hogy nem számít semmi más, csak a pártfegyelem. Úgy kell szavazni, ahogy a párt, illetve a polgármester diktálja.
Ugye itt azonnal kibújik a szög a zsákból, mennyire független a polgármester asszony a DK-tól, ha Varju László pártfegyelmet kér számon egy képviselőn, amiért az nem szavazta meg az állítólag független polgármester indítványát. Hoffer Dávid a közleményében arról is írt, hogy édesanyját bosszúból bocsáthatták el az önkormányzati állásából. Nem Hoffer Dávid az első, aki elhagyta az Összefogás frakciót: az MSZP-s Nagy Béla ezt már tavasszal megtette, azt követően, hogy a polgármester asszony tisztogatásba kezdett, és szocialistákat dobált ki a felügyelőbizottságokból. Nagy Béla is arra hivatkozott, hogy hiába vezetik elvileg összefogásban a várost, még sincs valódi összefogás, még egyeztetés sem. Nagy Bélát egyébként az alpolgármesteri pozícióból is elpaterolták, pedig a helyiek azt beszélik, ha Gyurcsányék nem támogatták volna meg Szűcsné Posztovics Ilonát, Nagy Béla lett volna a polgármester-jelölt.
Tatabánya polgármestere fenyegető Facebook-posztban reagált a történtekre. Közölte, hogy rágalmazásért feljelentette a rendőrségen volt szövetségesét, Hoffer Dávidot, mert az szerinte össze-vissza hazudott a kilépését bejelentő közleményében. Nemcsak Hoffer Dávid kiborulása Posztovics baja: szerdai posztjában arról ír, az utóbbi közgyűléseken világosan látszott, hogy az Összefogás felbomlott, mert több egykori szövetséges szerinte árulóvá vált.
Mit gondolnak, az álfüggetlen, Gyurcsány-barát polgármester szerint ki tehet erről is? Naná, hogy a Fidesz…
Úgy tűnik, a Fidesz hálója erősebb volt, mint gondoltuk, és egy fiatal, tapasztalatlan képviselő is fenn akadt rajta. Ráadásul az előző két hónap közgyűlésein az is egyértelművé vált, hogy az Összefogás felbomlott és több, egykori szövetségesünk árulta el eredeti célkitűzéseit és választóit
– fogalmazott a bejegyzésében Szűcsné Posztovics Ilona.
A tizennyolc tagú képviselő testületben eredetileg a polgármesterrel együtt kilencen képviselték Összefogás Tatabányáért zászló alatt az ellenzéki összefogást, nyolc tagja volt a grémiumban a Fidesz–KDNP-nek és egy tagja a Mi Hazánk Mozgalomnak, így már eddig is csak akkor volt meg a többség egy-egy előterjesztéshez, ha valaki a másik oldalról velük szavazott. Ilyen kiélezett helyzetben rengeteget nyom a latban egyetlen szavazat is, amelyet a saját csapatból nem kap meg a polgármester. Nagy Béla, majd Hoffer Dávid kilépésével abszolút patthelyzet alakult ki a városban; innentől a polgármester a legnagyobb erőfeszítéssel sem tud átvinni semmit, ami nem élvez szélesebb körben támogatottságot. Látva a még csak nem is a kormánypártiakkal, hanem egymás közt elmérgesedett viszonyaikat, sejthető, hogy ebben a formában a város vezetése működésképtelenné válik.
Vezető kép: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS