
Erősödött a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon szerda reggel. Az euró 346,15 forinton forgott reggel hét órakor, 25 fillérrel csökkent az árfolyama a kedd esti 346,40 forinthoz képest. A dollár árfolyama 294,07 forintról 292,91 forintra, a svájci franké pedig 321,35 forintról 321,06 forintra csúszott le.
A jent 2,7749 forinton jegyezték, szemben a kedd esti 2,7799 forinttal. Az euró 1,1818 dolláron forgott szerda reggel, 0,15 százalékkal erősödött a keddi záráshoz képest. A svájci frankhoz képest 0,07 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz, 1,0782 frankon jegyezték. Egy dollárért 0,9124 frankot adtak, 0,09 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A jenhez képest 0,13 százalékkal gyengült a dollár, 105,57 jenen jegyezték szerda reggel.
Forrás: MTI/Fotó: MTI
Facebook hozzászólás
Királytigris
2020-08-05 at 19:40
Inkább gyengült, mert 4-5 napja 344 Ft volt egy EUR!
zolatiguszti
2020-08-06 at 02:24
Sztem még fog is ha igaz a spekulánsoknál rohadt sok forint van amit el akarnak adni.
Aéacsony volt a jegybanki kamat hát vettel fel FT hitelt amit árválottak Mexikói pesora.Ott kaptak rá pár hónap alatt 7% körül.Visszaváltották és most fizetni kellene a sok Ft hitelt vissza.Lehet kár volt annyi FT-ot kibocsátani anno nekik.Ja meg próbálnak persze nyoimást gyakorolni hogy emeljünk kamatot, akkor minket is le tudnának húzni.Májusban be is spekuláltak de Matolcsy kitolt egy egyhetes állampapírt és sikerült külső finanszírozással megfogni a FT rontást.Most mindenki néz mint a Jó a rossz és csúf végén a temetőben, hogy kinek mozdul előbb a keze? Ha Matolcsy kitart akkor a spekulénsok a Ft oldalon belesülnek a FT hitelbe, ha kamatot emel akkor is.Ha viszont egyszerre dobják el a sok forintot nyerni nem nyernek vele de kibaszhatnak velünk ideiglenesen.
Királytigris
2020-08-06 at 13:49
Ha a spekulánsoknak vissza kell fizetniük a forinthitelt, akkor forintot kell vásárolniuk, ami azt eredményezi, hogy megnő a forint utáni kereslet, ami drágítja, vagyis erősíti a forintot.