Pesti Srácok

Pólóvarázslat Belgrádban, válogatottunk vasárnap az aranyéremért játszhat! – Férfi vízilabda Eb: Magyarország–Görögország 15–12

Pólóvarázslat Belgrádban, válogatottunk vasárnap az aranyéremért játszhat! – Férfi vízilabda Eb: Magyarország–Görögország 15–12

A magyar férfi vízilabda-válogatott szenzációs második félidőt produkálva legyőzte Görögországot az Európa-bajnokság elődöntőjében, így története során huszonegyedik alkalommal bejutott a fináléba. A mieink a nagyszünet után káprázatos játékkal rukkoltak elő és teljesen megérdemelten győzték le a tornán eddig százszázalékos görögöket. Vasárnap a Szerbia-Olaszország vízilabda -elődöntő győztesével mérkőzünk majd az aranyéremért.

Az idei Európa-bajnokság eddigi legkülönlegesebb mérkőzése várt a magyar férfi vízilabda-válogatottra Belgrádban. Látszólag ugyanis a legjobb ellenfelet kapták a mieink a döntőbe jutásért lehetséges három közül – a másik ágon a házigazda Szerbia és Olaszország száll majd medencébe –, ám a helyzet finoman szólva is csalóka. Görögország ugyanis úgy nyerte meg saját csoportját, hogy még csak pontot sem vesztett, legyőzték az amúgy szintén elődöntős olaszokat, valamint Horvátországot is, a gyengébb ellenfelekkel szembeni „kötelezőket” pedig imponáló magabiztossággal húzták be. Csoportgyőztesként jutottak tehát az elődöntőbe, így – hiába, hogy egyébként a mi válogatottunk talán erősebb – ezen az elődöntőn teljesen egyforma esélyekkel kezdtünk. A mieink a kiváló egyéni képességekre, Vogel Soma kapusteljesítményére, valamint a spanyolok elleni megnyert ötméteres-párbaj nyújtotta lelki pluszra építhettek elsősorban.

vízilabda
A vízilabda-válogatott; fotó: waterpolo.hu

Vízilabda-összefoglaló

Első félidő

Gyors gólváltással indult a találkozó, a görög vezető gólra azonnal érkezett Manhercz Krisztián védhetetlen válasza. Két újabb görög gól következett, de szerencsére Tátrai Dávid gyönyörű góllal szépített. Bár még a mérkőzés elején jártunk, fontos volt, hogy ne engedjük vérszemet kapni a görögöket. Nagy Ákos révén kapufás góllal használtuk ki az emberelőnyünket, így ismét egál volt (3–3). A görögöknél is jött a fór, amit ki is használtak Szkumpakisz révén, sőt, a kihagyott támadásunk után ismét betaláltak, újra felépítve egy kétgólos előnyt (3–5).  Potyogtak a gólok, Vigvári Vendel szerencsére nálunk is eredményes volt. Melegíteni kezdett Csoma Kristóf, mert Vogelben ezúttal nem akadtak el a lövések, következett viszont a rövid pihenő. A második negyed első támadását mi vezethettük, mert elhoztuk a labdát, Manhercz pedig nem kegyelmezett. Másodszor is felálltunk kétgólos hátrányból (5–5). Papanasztasziu közelről behúzta, de Manhercz is bevágta újra távolról. Csapatkapitányunk szenzációsan pólózott, tíz perc alatt háromszor is mattolta a görög kapust. A védekezésben továbbra sem jeleskedett egyik csapat sem, így felváltva születtek az újabbnál újabb gólok, a félidőhöz közeledve komoly góltermés jött össze (8–8). Bő fél perccel a vége előtt már a negyedik blokkunkat mutattuk be, igaz, elöl kontrát fújtak ellenünk, így a vezetés megszerzése a nagyszünetig nem jött össze.

Második félidő

A görögöké lett a labda, ám Vogel gyönyörűen védett, ismét nekirugaszkodhattunk megszerezni a vezetést, először a meccsen. Manhercz következő, immáron negyedik góljával végre vezettünk (9–8). Vogel újabb bravúrja után Nagy Ádám elemi erővel bombázott a léc alá, így rögtön megdupláztuk az előnyünket. Nagyon sokat jelentett, hogy az eddig is jó helyzetkihasználásunk mellé hátul megérkeztek Vogel Soma remek védései is. Újabb elkapkodott görög helyzet után mi sem találtunk be, de miután Papanikolau kapufát lőtt, mi erre egy szenzációs góllal válaszoltunk, Vismeg Zsombor révén, aki két védő gyűrűjében szinte a víz alól lőtte be tizenegyedik gólunkat (11–8). Bár a görögök szereztek két gyors gólt, Angyal Dániel pedig kipontozódott, Vigvári Vendel remek kapáslövésével az utolsó negyedre kétgólos vezetéssel érkezhettünk (12–10). 

Vogel Soma a második félidőben lehúzta a rolót! Fotó: waterpolo.hu

Noha a görögök hozták el ismét a labdát, remekül védekeztünk, így a háromgólos vezetésért támadhattunk, de mi sem tudtunk gólt lőni. Jött egy görög fór – Nagy Ádám második hibája –, de pompás blokkal elhárítottuk a veszélyt. Vismeg „éppen” gólját megvideózták, amiből jól jöttünk ki, megadták, így alig öt perccel a vége előtt hárommal mentünk (13–10). Kovács Péter hatalmasat küzdve emberfórt harcolt ki nekünk, Varga Zsolt pedig rögtön időt kért, először a meccsen. Nem véletlenül, hiszen nagyon fontos pillanatban kaptuk ezt az emberelőnyt. Kihasználtuk az előnyt, Nagy Ádám a jobb felsőbe bikázott (14–10). Másfél perccel a vége előtt betaláltak a görögök, majd szereztek még egy gólt, de a meccs már a kezünkben volt. Háromnegyed perc volt vissza, amikor Varga Zsolt kikérte a második idejét is. A görögök játékfelülvizsgálatot is kértek egy helyzetre, de azt is rosszul, kapitányuk piros lapot kapott, majd miután Vigvári Vendel megadta a kegyelemdöfést, a meccs vége már lecsordogált (15–12).

  • Válogatottunk a második félidőre pompásan összeszedett védekezéssel, taktikus, érett játékkal teljesen megérdemelt győzelmet aratott a tornán eddig veretlen Görögország ellen és bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe, ahol a másik elődöntő - Szerbia-Olaszország - győztesével játszik majd az aranyért!

Vezető kép: waterpolo.hu

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.