Több mint tizenötmilliárd forintot csoportosít át a kormány a koronavírus elleni védekezésben használt egészségügyi eszközök beszerzésére – mondta a Kormányzati Tájékoztatási Központ szóvivője szerdán a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Farkas Örs kijelentette: a kormányzat végzi a munkáját, a probléma ott van, hogy az ellenzéki képviselők egyáltalán nem érzik a felelősségüket ebben a típusú védekezésben. A szóvivő képmutatásnak nevezte, hogy miközben az ellenzéki politikusok nem segítik az Országgyűlés, illetve a kormány munkáját abban, hogy hatékonyan tudjon fellépni a koronavírus elleni védekezésben, egy szót sem szólnak, amikor Karácsony Gergely főpolgármester egyedül hoz meg döntéseket, amivel kvázi magához ragadja a hatalmat.
Farkas Örs az interjúban közölte, kedden négy, a vírus elleni védekezéssel kapcsolatos kormányrendelet jelent meg a Magyar Közlönyben, ezek közül a két legfontosabb a több mint tizenötmilliárd forintos átcsoportosítás és a hiteltörlesztések könnyítésével foglalkozó újabb döntés. Utóbbiról azt mondta, a hiteltörlesztési moratórium mostantól vonatkozik a Nemzeti Eszközkezelő Programban résztvevőkre és a munkáltatók által adott kölcsönre is. Döntöttek arról is, hogy a december 31-ig tartó törlesztési moratórium után a bankoknál felhalmozódott költségeket a futamidő alatt igazságosan és évente egységesen kell elosztani.
A kormányzat végzi a munkáját, a probléma ott van, hogy az ellenzéki képviselők egyáltalán nem érzik a felelősségüket ebben a típusú védekezésben – hangsúlyozta Farkas Örs, aki az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában azt mondta, képmutatás, hogy miközben az ellenzéki képviselők nem segítik az Országgyűlés, illetve a kormány munkáját abban, hogy hatékonyan tudjon fellépni a koronavírus elleni védekezésben, egy szót sem szólnak, amikor Karácsony Gergely főpolgármester egyedül hoz meg döntéseket, amivel kvázi magához ragadja a hatalmat.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ szóvivője emlékeztetett, a veszélyhelyzetet meghatározott időre hirdették ki, s ez a napokban lejár, ami azt jelenti, hogy az ezidő alatt meghozott egyes rendelkezések is hatályukat veszítik. Hangsúlyozta, az ellenzéki képviselőknek támogatniuk kellett volna a kormányt a veszélyhelyzet meghosszabbításában, így már kedden megszülethetett volna ez a döntés, enélkül a kormánynak várnia kell néhány napot, míg meghosszabbíthatja a veszélyhelyzetet, s addig lesz egy átmeneti időszak.
Forrás: MTI. Fotó: Echo TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS