Pesti Srácok

Fehérorosz (és német) mintájú diktatúrát ígér a hisztis Selyemmajom egy politikai mém miatt

Fehérorosz (és német) mintájú diktatúrát ígér a hisztis Selyemmajom egy politikai mém miatt

Magyar Péter nagyon megdúlta magát Bohár Dani miatt, ezért kilátásba helyezte, hogy fehérorosz mintájú diktatúrát építene ki, ahol ugyanúgy büntetnék a felségsértést és a politikai mémeket, mint pl. Németországban.

Fehéroroszország egyértelműen diktatúra, ahol az ellenzéket bebörtönzik vagy emigrációba kényszerítik. Németországban is ebbe az irányba halad öles léptekkel, bár ott az AfD tagjai egyelőre még szabadlábon lehetnek. De a kormány kritikusait, amennyiben civilek, már börtönbe küldik. Csak a legfrissebb: hét hónapnyi, felfüggesztett börtönre ítéltek egy újságírót, amiért odaírta egy fotóra, hogy Nancy Faeser belügyminiszter utálja a véleményszabadságot. A mémet per követte, a perben pedig ítélet született. Maga a német rendőrség értesítette a bíráló szavak létezéséről Faesert, aki büntetőpert indított a az újságíró ellen.

Magyar Péter is hasonló világot szeretne Magyarországon, túl sok neki az a szabadság, amivel az újságírók élnek (és persze néha visszaélnek, de ez egy ilyen műfaj, aki nem szereti a rockbulit, az ne menjen rockbuliba). Bohár Dani ugyanis elővette a Photoshoppot, és a Selyemmajom egyik fotóját igazította ki vele. A Selyemmajom ugyanis tinilányokat megszégyenítő tempóban pakolja ki magáról a fotókat a közösségi médiumok felületére, Dani meg fogta az egyiket, amin magyar zászlót lenget és lecserélte ukránra. Majd írt hozzá egy szösszenetet, amiben utalt arra, nem véletlenül hozták ki a Nemzet Hangjában, hogy a társadalom többsége támogatja Ukrajnát.

Nos, ezen dúlta meg magát nagyon a Selyemmajom, és bejelentette, hogy hatalomra kerülése esetén bezáratja azokat a médiumokat, amelyek őt előnytelen színben tüntetik fel. A Selyemmajom persze nem a Facebookra gondolt, csak kissé hülye, hanem Dani esetében a Megafonra. Meg úgy általában üzent mindenkinek, hogy aki nem érte rajong, az könnyen munkatáborban találhatja magát, miután ő lesz az országban a Numero egyes. Konkrétan felségsértési pereket helyezett kilátásba.

PestiSracok facebook image

– hőbörög a Selyemmajom. Mert őt nem lehet ám mindenféle vicc és aljas szándékból elkövetett photoshoppolás alanyává tenni, hiszen ő selyemből van és majomból.

(A notorious selyemmajmozás nem pusztán öncélú cseszegetés, hanem tudatos sértegetése a messiásnak. Hátha ezért is elkezdi börtönnel fenyegetni a galád elkövetőket, köztük e sorok szerzőjét, aki ezt roppant mulatságosnak tartaná.)

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.