Pesti Srácok

Fejszével a közmédia elé? - így készül a következő "tüntetésre" Magyar Péter akciócsoportja (Videó)

A Metropol információ szerint Magyar Péter a párt egyik szervezőjét és vezető aktivistáját, László Donátot bízta meg egy akciócsoport felépítésével és irányításával. A Tisza párt új rohamosztagának eddigi mérlege: sajtótermékek megsemmisítése, agresszív, alpári posztok és fenyegetések. László Donát azzal hívta fel magára korábban a figyelmet, hogy a legutóbbi választások idején felgyújtotta fideszes jelöltek plakátjait. A legutóbbi posztjában agresszív, alpári stílusban így fogalmazta meg a felhívását a közmédia elleni demonstrációval kapcsolatban: "Gyertek, szétba***uk a Híradót!"

A Metropol szerint csoport legújabb „projektje” a Tisza-párttal kritikus média ellen irányul. A csoport – melybe további jelentkezőket is várnak – tagjai járják Budapestet és megsemmisítik a Magyar Péterről kritikusan író Metropol példányait. Mint írják: "ehhez hasonló, a sajtószabadságot súlyosan sértő akciókat eddig csak náci és kommunista rohamosztagok hajtottak végre, például a harmincas évek Németországában".

László Donátra akkor figyelt fel a Tisza párt elnöke, amikor a legutóbbi választások idején felgyújtotta fideszes jelöltek plakátjait, miközben a politikusokat emberi méltóságukban is alázó posztokat tett közzé.

PestiSracok facebook image

A Magyar Péter megbízásából tevékenykedő László Donát fél éve, a Tisza párt megalakulása óta szervez erőszakos akciókat. Legújabb megmozdulásának célja a Magyar Péterrel kritikus sajtó módszeres ellehetetlenítése. Az akciócsoport vezetőjeként több Facebook-bejegyzésben is arra szólítja fel a tiszásokat, hogy gyűjtsék be és semmisítsék meg közterületekre kihelyezett Metropol újságokat. Különös értelmezése ez a Magyar Péter által oly nagyra tartott szólás- és sajtószabadságnak.

A Metropol szerint a TISZA-párti erőszak-brigád megmozdulásai azért különösen ijesztőek, mert megszólalásig hasonlítanak a kommunisták és a nemzetszocialisták által elkövetett atrocitásokhoz. A XX. század totalitárius diktatúrái kivétel nélkül fegyveres erőszak alkalmazásával emelkedtek fel, ami legtöbb esetben a velük egyet nem értő sajtó módszeres megsemmisítésével kezdődött.

A közmédia ellen is tüntetnek

A Magyar Péter-féle akciócsoport most a közmédia elleni tüntetésre készül. Az ellen a közmédia ellen, ahol néhány napja ő maga is kifejtette nézeteit. A „rohamosztag” parancsnoka a legutóbbi posztjában agresszív, alpári stílusban így fogalmazta meg a felhívását:

Aztán egy posztban kijelentette, hogy fejszét is visz magával a demonstrációra. "Harcra fel!! – így nyomatékosította szándékait a brigádparancsnok egy másik bejegyzésben, amihez egy csákányos képet is csatolt.

Forrás, fotó: Metropol

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.