• Home
  • Ps TV
    • Az Öreg
    • ‎‎ Dezse Vű
    • Mi kérdezünk
    • ‎ GEOrgPOLITIKA
    • Hardcore Hobbista
    • Honi felderítés
    • Grund
    • Különvélemény
    • Libz’z of TikTok
    • Karanténvlog
    • Kocsmai igazságok
    • ‎ Parkoló Hobbista
    • ‎ Polbeat
    • ‎ Politikai Pankráció
    • PS Videó
    • ‎ PS Riport
    • ‎ The Fair Right
    • ‎ The Right Brothers
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Vezércikk
  • ‎ Orosz-ukrán háború
  • Világugar
  • Sport
  • Vesztegzár
PestiSrácok
  • Ps TV
    • Az Öreg
    • ‎‎ Dezse Vű
    • Mi kérdezünk
    • ‎GEOrgPOLITIKA
    • Grund
    • Hardcore Hobbista
    • Honi felderítés
    • Karanténvlog
    • Kocsmai igazságok
    • Libz’z of TikTok
    • ‎ Parkoló Hobbista
    • ‎ Polbeat
    • ‎ Politikai Pankráció
    • ‎ PS Riport
    • ‎ The Fair Right
    • ‎ The Right Brothers
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • ‎Orosz-ukrán háború
  • Vezércikk
  • A Hálózat
  • Sport
  • Világugar
  • Blogok
    • ‎ 061.hu
    • Tutiblog
    • Aristo
    • Az Öreg Blog
    • Erdélyi levelek
    • Ki ette meg a misszionáriust?
  • Ps VIDEO
  • Szerzők
    • Ambrozy Áron
    • Bálint Botond
    • Borvendég Zsuzsanna
    • Both Hunor
    • Dezse Balázs
    • Füssy Angéla
    • Georg Spöttle
    • Huth Gergely
    • Jeszenszky Zsolt
    • Jurák Kata
    • Kroó Zita
    • Nagy Ervin
    • Neugebauer Viktor
    • Perutek János
    • Stefka István
    • Susánszky Mátyás
    • Szabó Gergő
    • Szalai Szilárd
    • Trombitás Kristóf
    • Vésey Kovács László
    • Zelenka Dóra
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Forró drót

Felavatták a nemzeti összetartozás emlékművét Újkígyóson

Felavatták a nemzeti összetartozás emlékművét Újkígyóson
PestiSrácok.hu
2023-06-05
  
  

Felavatták a nemzeti összetartozás emlékművét a Békés vármegyei Újkígyóson vasárnap. Az emlékmű a nemzet összetartozását jelzi, és azt, hogy Magyarország nem volt, hanem lesz – mondta a Miniszterelnökség területfejlesztésért felelős parlamenti államtitkára az avatáson.

Latorcai Csaba a nemzeti összetartozás napján tartott ünnepségen kifejtette: a 103 éve aláírt trianoni békediktátum nem vagy alig titkolt célja az volt, hogy a végsőkig meggyengítse az ezer esztendeje szilárdan álló Magyarországot. A nemzet példátlan szellemi és lelki erejének, élni akarásának köszönhető, hogy ez nem sikerült.

És kellett hozzá Bethlen István, Teleki Pál, Klebelsberg Kuno és Hóman Bálint, akik tudták, hogy a magyarság megmaradásának és felemelkedésének záloga a kultúra megőrzése mellett a szellemi pallérozottság

– mondta. Az államtitkár, egyúttal a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) ügyvezető főtitkárának szavai szerint a nemzeti összetartozás napja arra biztat, hogy higgyünk önmagunkban, és abban, hogy a legnehezebb időkben is tudunk a jövőnkre vonatkozóan sikeres válaszokat adni.

Türelemre és politikai érettségre van szükség ahhoz, hogy Magyarország kimaradjon a háborúból, hogy “a nemzet megmaradjon magyarnak, Európa európainak”

– jelentette ki az ukrajnai háborúra utalva. Kiemelte: a kormány elmúlt 13 évben hozott nagyszabású gazdasági, társadalmi és nemzetegyesítő intézkedéseinek köszönhetően az összmagyarság a térség együttműködésének és fejlődésének motorjává vált. Emlékeztetett: a kettős állampolgárságról hozott törvénynek köszönhetően meghaladja az egymillió-százezret az új magyar állampolgárok száma. Az államtitkár szólt arról is, hogy folytatják a Fogadj örökbe egy keresztet elnevezésű programot; Újkígyóson három keresztet és a környezetét teszik rendbe így. Latorcai Csaba úgy fogalmazott: “hisszük, hogy tehetséggel, szorgalommal és erős hittel újra naggyá tehetjük Magyarországot”; emellett közös feladatként határozta meg, hogy a XXI. századot “a Kárpát-medence népeinek sikeres évszázadává tegyük”.

Herczeg Tamás (Fidesz) országgyűlési képviselő azt mondta: a gyásznak is helye van Trianon évfordulóján, de 2010 óta nem az elszakításra emlékezünk, hanem az összetartozásra.

A magyarság ismét büszke, a határokon átívelő együtt gondolkodásnak és cselekvésnek köszönhetően ismét erős nemzet lett

– hangoztatta.

Zalai Mihály (Fidesz–KDNP), a vármegyei önkormányzat elnöke szerint amikor “parlamenti politikát építenek” a határon túli magyarság ellen, akkor van még mit tenni az oktatásban, a fiatalok nevelésében, “és az ilyen emlékművek állításában”. Véleménye szerint hálát érdemel, hogy Trianon után 103 évvel is megmaradt az ország és a magyarság az anyaországban és a környező országokban is.

Botyánszki Pál László (független) polgármester köszöntőjében elmondta: a magyarság jövője csak együtt képzelhető el, “de ehhez nekünk kell újjászőni a száz éve szétszaggatott kötelékeket”.

Szebellédi Zoltán, az emlékmű állítását kezdeményező KDNP újkígyósi városi szervezetének elnöke a szoborállítás történetét felelevenítve elmondta: 2020 júliusában vetődött fel, hogy Újkígyóson nincs méltó emlékhelye a trianoni békediktátumnak. A KDNP helyi szervezetének ülésén javaslatot tettek egy szobor felállítására, a kezdeményezés megvalósítását pedig az Újkígyósért Közalapítvány vállalta. Az alkotás elkészítésével Gera Katalin újkígyósi születésű szobrászművészt, a város díszpolgárát bízták meg, aki fiával és egyben társalkotójával, Csernák Mátéval tervezte meg az emlékművet. Az alapítvány csak a témakört adta meg az alkotónak, ezen túl szabad kezet kapott a szobrászművész, aki a csodaszarvas ősi motívumát javasolta. A szobor bronzból készült, talapzata süttői mészkő.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

Facebook hozzászólás

  
  
Kapcsolódó témákHerczeg Tamásjúnius 4.Latorcai CsabaNemzeti Összetartozás NapjaTrianonTrianon-emlékműÚjkígyósZalai Mihály
3 hozzászólás

3 Comments

  1. Orientál

    2023-06-05 at 15:28

    Erősítse a hazaszerető magyarság összetartozását.

    Válasz
  2. bl

    2023-06-05 at 06:20

    Megnéznék több képet is róla. Mekkora? Jól néz ki. Szerethető.

    Válasz
  3. bl

    2023-06-05 at 06:18

    Hajaj, bronz. Kell oda egy térfigyelő kamera is.

    Válasz

Szóljon hozzá!

Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Forró drót
2023-06-05
PestiSrácok.hu

Kapcsolódó témákHerczeg Tamásjúnius 4.Latorcai CsabaNemzeti Összetartozás NapjaTrianonTrianon-emlékműÚjkígyósZalai Mihály

Több Forró drót

Az I. kerület polgármestere a kormányt teszi felelőssé, mert nem jó a levegő Budapesten

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Van remény: már a liberális Kanadában is megelégelték az LMBTQ-propagandát

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szijjártó Péter: Az egész világ a békét várja

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Ideges kezdés után végül meggyőző játékkal, magabiztosan nyert a magyar bajnok! – Európai Konferencia Liga: Ferencváros–Csukaricski 3–1 (2–1)

Kovács Attila2023-09-21
Több

Államtagadó szekta tagja lehetett az esztergomi robbantó

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Az amerikai történelem legnagyobb belföldi deportálási műveletére készül Donald Trump

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

A kínai nagy falról üdvözölte a magyarokat a Magyar Állami Népi Együttes

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Nem engedik elvenni a zászlójukat a sepsiszentgyörgyiek

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Kocsis Máté: nem változnak a kamattámogatott hitelek és a bankadó sem

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

“Magyarország nem akar háborút, migrációt és agresszív genderpropagandát” – jelentette ki Szijjártó Péter New Yorkban

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

A belügyminiszter hősi halottá nyilvánította az esztergomi robbantásban elhunyt rendőrt

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

“Hadat kellene üzenni Lengyelországnak, csakúgy, mint száz éve” – vélekedett Zelenszkij volt tanácsadója

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Idén száz éves fennállását ünnepli a Napkelet

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Magasról tesz a közlekedési szabályokra Karácsony Gergely

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szijjártó Péter fehéroroszországi és izraeli kollégáival tárgyal New Yorkban

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szijjártó New Yorkban: fegyverszállítások helyett a közvetítésre kellene fókuszálni az ukrajnai háború ügyében

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Drasztikus döntés Székelyföldön – A barnamedve védett státusának felülvizsgálatát kérik az EU-tól

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Javul a felvidéki magyar pártközösség népszerűsége, a parlamenti küszöböt is meghaladhatja

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Kocsis Máté: magyarázatot várunk a svédektől a Magyarországról szóló filmre

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Megerősítették: Orbán Viktor felszólalásával veszi kezdetét az Országgyűlés őszi ülésszaka

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Folytatódik a botrány: eltűntek a Booking.com képviselői

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Lázár János: közlekedési beruházások nélkül nincs gazdasági erő

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

A spanyol baloldal is mindent feláldoz a hatalomért – A nacionalista pártok kegyeiért küzdenek a szocialisták

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Hollik: Ki fizette Karácsony Gergelyt? (Videó)

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Megsemmisült az ellenzék Vácon, soha nem látott összefogás valósult meg a vezetés ellen

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Lengyel kormányfő: Varsó saját képességeit fejleszti, nem szállít hadfelszerelést Kijevnek

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Így hazudnak a svédek és Gulyás Márton Magyarországról

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

A fényes nyugati jövő: kongresszust tartottak a magukat kutyának tartó emberek a Potsdamer Platzon

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Mikor ratifikáljuk a svéd NATO-csatlakozást? Mi lesz az ukrán gabonaexport tilalmával? – Szijjártó Péter elmondta

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szánthó Miklós: a határvédelem az illegális migráció ellenszere

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Pénzmosás gyanúja miatt is folyik a nyomozás Karácsonyék mozgalma ellen

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Az ukránok kirúgták a hadsereg amerikai származású, transznemű szóvivőjét

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Novák Katalin: Magyarország kész részt venni bármely békekezdeményezésben, amely megteremti egy tartós tűzszünet lehetőségét Ukrajnában

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Ezért emelkednek az üzemanyagárak

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szaúdi trónörökös: ha Irán atombombához jut, “nekünk is kell egy”

PestiSrácok.hu2023-09-21
Több

Szarvas Szilveszter elérte az ellenzéki pénzmosási botrány kulcsemberét (Videó)

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Szijjártó az ENSZ-nek: kevesebbet kellene költeni a bürokráciára és többet a terrorellenes küzdelemre

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Videók leplezik le Karácsony hazugságait

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

A brit kormány szerint még legalább öt évig rendben vannak a belsőégésű motorok

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Szijjártó: teljesen politikamentesíteni kell a globális egészségügyi együttműködést

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Valamiért még a BBC is csak Novák Katalin beszédét tartotta a leglényegesebb európai megszólalásnak

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Osztrák rendőr barátaink most szembesültek azzal, milyen, amikor szándékosan nekik hajt egy embercsempész

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Potápi Árpád János: a felvidéki magyarság számára a megmaradás a tét a szeptember végi parlamenti választáson

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Schiffer szerint Márki-Zay egy ámokfutó

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több

Meloni szembesítette az ENSZ-t: Olaszország nem válhat Európa menekülttáborává

PestiSrácok.hu2023-09-20
Több
Gördítsen többért
Blogok
.
  • Ps TV

  • GEOrgPOLITIKA – Hírek a frontokról, illetve hogyan néz ki egy papajafarm?
    ‎ GEOrgPOLITIKA2023-09-21
  • Skót duda – Úgy tűnik, már a “szőrös babák”, azaz a kutyák sem tudnak olyan jól felkészíteni a szülői életre, mint az élethű játékbabák (Videó)
    Ps TV2023-09-21
  • Vajon tényleg kirúghatnak bennünket az EU-ból? És ha mi megyünk hamarabb? – Politikai Pankráció
    ‎ Politikai Pankráció2023-09-21
  • Kövér László a PS-nek: Nem tudni, hogy az újbalos bűnbanda mit ígér az embereknek (Tranzit Tihany ’23)
    ‎ PS Riport2023-08-27
  • Az AKTA – Terrorizmus árnyékában élni, avagy lövöldözések és robbantások a Délvidéken
    Az Akta2023-08-28
  • Forró drót

  • Az I. kerület polgármestere a kormányt teszi felelőssé, mert nem jó a levegő Budapesten
    Forró drót2023-09-21
  • Van remény: már a liberális Kanadában is megelégelték az LMBTQ-propagandát
    Forró drót2023-09-21
  • Szijjártó Péter: Az egész világ a békét várja
    Forró drót2023-09-21
  • Lukasenka egyeztetett Prigozsinnal, visszafordultak a Wagner-konvojok
    ‎ Orosz-ukrán háború2023-06-24
  • A francia példa meggyőzte Gyurcsányékat: évi 70 ezer migránst fogadnának be hazánkba
    Forró drót2023-07-04
  • Exkluzív

  • Ideges kezdés után végül meggyőző játékkal, magabiztosan nyert a magyar bajnok! – Európai Konferencia Liga: Ferencváros–Csukaricski 3–1 (2–1)
    Exkluzív2023-09-21
  • Háttérbeszélgetésen mondta ki a főpolgármester-helyettes: újabb hitelfelvételre készül a főváros
    Magyar ugar2023-09-21
  • Az elmúlt 12 évben közel 27 milliárdból „tengődött” Iványiék drámaegyháza – A DK-s Arató Gergely kiprovokálta az igazságot
    Magyar ugar2023-09-21
  • „Béla, Béla, Béluska, úgy lő, mint a géppuska!” – Hetvenéves lenne a Vasas legendája, Várady Béla
    Exkluzív2023-04-12
  • Kiszabadult Budaházy György és öt harcostársa a börtönből – Nézze meg a PestiSrácok.hu közvetítését! (videó)
    Exkluzív2023-04-28
  • Vesztegzár

  • Az emberi pokol legmélye, irodalmi stílusban – Különleges olvasmány Illés György új kötete a GULAG-ról
    Exkluzív2023-09-19
  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A nyugatnémet kormány 1989-ben még a keletnémet menekülteknek sem örült
    A Hálózat2023-09-17
  • „Béla, Béla, Béluska, úgy lő, mint a géppuska!” – Hetvenéves lenne a Vasas legendája, Várady Béla
    Exkluzív2023-04-12
  • Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!
    Exkluzív2023-04-24

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • A hálózat

  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A nyugatnémet kormány 1989-ben még a keletnémet menekülteknek sem örült
    A Hálózat2023-09-17
  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: Az amerikaiak tömegesen adták az ÁVO kezébe a kommunisták ellenségeit
    A Hálózat2023-07-09
  • Borvendég Zsuzsanna sorozata: A kommunisták áldozataik újbóli megalázásával mentették át magukat – Csurka István értette meg ezt először
    A Hálózat2023-08-27
  • Sport

  • Ideges kezdés után végül meggyőző játékkal, magabiztosan nyert a magyar bajnok! – Európai Konferencia Liga: Ferencváros–Csukaricski 3–1 (2–1)
    Exkluzív2023-09-21
  • Sebastian Coe olimpiai pályázatra bátorítja Magyarországot
    Forró drót2023-08-27
  • NÁNDORFEHÉRVÁRI DIADAL, AVAGY KARNYÚJTÁSNYIRA AZ EB-RÉSZVÉTEL!!! – Labdarúgó Eb-selejtező: Szerbia–Magyarország 1–2 (1–2)
    Exkluzív2023-09-07
  • Blogok

  • A leltározás művészete – A mezőgazdaság elrablása (II. rész)
    Aristo2023-09-20
  • A székely autonómiával, mondjátok, mi lesz?
    Erdélyi levelek2022-10-31
  • Kinek higgyünk?
    Erdélyi levelek2022-11-07
  • ECO

  • Csak abban értett egyet Varga Mihály és Matolcsy György, hogy a legfontosabb az infláció letörése
    Eco2023-09-21
  • A németek nagy része úgy érzi, hamarosan összeomlik a gazdaságuk és a kormány sem tud majd mit tenni
    Eco2023-09-01
  • Elképesztő szintre emelkedett az USA államadóssága
    Eco2023-09-14
PestiSrácok
I M P R E S S Z U M
A PestiSrácok.hu kiadója a Media Vivantis Műsorszolgáltató Zrt.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/29743-2/2014
A kiadó székhelye: 1036 Budapest, Lajos u. 126-130.
A kiadásért felelős személy neve : Kovács Gergely Csaba
A szerkesztésért felelős személy neve : Huth Gergely főszerkesztő
Szenvedi Zoltán lapigazgató

Munkatársaink

Kapcsolat

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat

A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Oldalunk ügynökségi értékesítését az Atmedia végzi

Copyright © 2015-2022 PestiSrácok.hu

Szijjártó Péter telefonon tárgyalt az új török külügyminiszterrel
Pressman az ikerfiaival érkezett egy LMBTQ-s eseményre, hogy „lássák a gyerekek, hogy sok hasonló szivárványcsalád van még”