Tiktokkerek ezrei bíztatják a felhasználókat arra, hogy tiltsák le a celebeket, hogy azok így elveszítsék a feléjük irányuló figyelmet és az ezzel járó „hatalmat” is. Ezek a celebek blokkolására bíztató, több milliós megtekintésű videók mind azután készültek, hogy megtartották a divatvilág egyik pirosbetűs ünnepét, a MET gálát, amelyet minden év első májusi hétfőjén rendeznek meg.
A MET gálát Anna Wintour, a Vouge magazin főszerkesztője tette a kilencvenes években valódi hollywoodi exkluzív bulivá, eleinte ugyanis még azok számára is nyílt lehetőség a részvételre, akik a divat világában a háttérben dolgoztak. A kezdetben ugyanis körülbelül mai árfolyamon nézve 500 dollár volt a belépő, amely – bár soknak tűnik – nem lehetetlen a mai 72 ezer dolláros, vagyis 22 millió forintos egyszeri belépési díjhoz képest. Wintour vendéglistáján jelentős sportolók keveredtek olyan popsztárokkal, mint Jennifer Lopez, Oscar-díjas színészek pedig a Kardashian családhoz hasonló celebekkel kerültek egy asztalhoz. A meghívottak kiválasztása így régóta számos különféle módon történik. Néhányukat Wintour személyesen hívja meg, míg másokat közvetlenül azok a divatmárkák hívnak meg, amelyekkel a szervezők kapcsolatban állnak. Vannak, akiket a Vogue munkatársai választanak ki, és ennek megfelelően egyeztetik össze a meghívottakat a divatházak által kiválasztott személyekkel.
Az eseményen befolyt pénzösszeg viszont továbbra is adományozásra kerül, noha nem a világ szegényebb felének adják oda, hanem a Metropolitan Múzeum divatrészlegének fenntartását támogatják belőle. Ez a tény az, ami teljes őrületbe kergette a TikTok népét, ettől hangos a platform már napok óta, és ez az, ami miatt néhány celeb látványosan elkezdett követőket veszíteni.
Történt ugyanis, hogy a MET gála éppen arra az időpontra esett, amikor Izrael megkezdte a támadást Rafah ellen, amelynek során elméletileg az izraeli fegyveres erők célzott támadást intéztek a Hamász terroristái ellen. Mindezt megelőzően az izraeli fegyveres erők (IDF) hétfőn felhívást tettek közzé a Rafah keleti területén élők és az odamenekülő civilek számára, hogy hagyják el a területet, és menjenek a kibővített humanitárius területre, mielőtt Izrael támadást indítana Rafah ellen. Az evakuációs utasítás után 24 óra sem telt el, amikor Izrael lőni kezdte Rafahot. Az IDF azt állítja, hogy célzott támadásokat intéznek a Hamász terroristái ellen. A palesztin Vafa hírügynökség szerint azonban az izraeli csapások több utat, megművelt földet, lakóházat és állatfarmot is eltaláltak. Az IDF szerint az izraeli egységek több mint százötven célpontot támadtak meg hétfő éjszaka, megöltek mintegy húsz terroristát, és találtak három alagútlejáratot is. Nem sokkal később izraeli tankok foglalták el a rafahi határátkelőt is.
Én nem vagyok sem háborús, sem Közel-Kelet-szakértő sem, a látottak és az olvasottak alapján tudom csak betájolni az Izrael és a palesztin Hamász közti háborút. Egy biztos: az a környék békésnek sosem volt mondható, azok a gyerekek pedig, akik oda születtek, nem vádolhatóak semmiféle radikalizmussal, sajnálom őket, és hálás vagyok a Jóistennek, hogy a keresztény Európába születtem én is és a fiam is. Ennyit a személyes megjegyzésekről.
A tiktokkerek azonban sokkal keményebb véleménnyel vannak a történtekről. Nem titok, hogy körükben eléggé megszaladt az antiszemitizmus, szabad Palesztinát és izraeli terrorista államot emlegetnek, ezzel párhuzamosan pedig megvetnek mindenkit, aki máshogy gondolkozik, vagy nem ezt az üzenetet tartja prioritásnak. Ennek estek „áldozatul” most a celebek, akik amúgy semmi mást nem csináltak, mint eddig. A pénzszórás és a fényűzés jellemzi életüket, ezzel teszik tele már évek óta a közösségi médiát.
A közösségi médiás trend viszont most az, hogy a palesztinokat kell támogatni minden erővel. Ezt várja el a TikTok népe; idén nemhogy nem kíváncsiak a méregdrága ruhakölteményekre és a fényűző képekre, hanem rendesen eltörölnék azt, aki – szokásához híven – részt vett rajta, legyen az bármilyen híresség. A celebeket számon kérő videók vírusként terjednek a közösségi oldalakon, miközben ezekben a videókban arra hívják fel a felhasználók figyelmét, hogy kövessék ki, tiltsák le a több tíz-, akár százmilliós követőtáborral rendelkező sztárokat.
A tiktokkerek azt is sérelmezik, hogy ezek a sztárok a több milliárdos vagyonukból miért nem adakoznak inkább a háborús övezetek áldozatainak fényűző partik helyett, és azt hiányolják, hogy nem szólalnak fel elegen az “izraeli terrorállam” ellen. Határozott állásfoglalást és sok-sok pénzt követelnek a sztároktól, azt hangsúlyozva, hogy ideje lenne őket elfelejteni, kitörölni a közösségi médiából, hadd éljék csak a fényűző életüket a „négy fal között”, mert a nagyközönség már nem kíváncsi rájuk.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS